Buorre iđit, Sápmi
30. april
30.04.2024
3 t
29. april
29.04.2024
3 t
28. april
28.04.2024
2 t
27. april
27.04.2024
2 t
26. april
26.04.2024
3 t
25. april
25.04.2024
3 t
24. april
24.04.2024
3 t
23. april
23.04.2024
3 t
22. april
22.04.2024
3 t
21. april
21.04.2024
2 t
20. april
20.04.2024
2 t
19. april
19.04.2024
3 t
18. april
18.04.2024
3 t
17. april
17.04.2024
3 t
16. april
16.04.2024
3 t
15. april
15.04.2024
3 t
14. april
14.04.2024
2 t
13. april
13.04.2024
2 t
12. april
12.04.2024
3 t
11. april
11.04.2024
3 t
18. april
18.04.2024 • 3 t
-Dás šaddá sáhka das go Muosát gielda ii háliit ahte Aneo AS joatká bieggafápmorusttet plánaiguin Muosáin Finnmárkkus, Nu loahpahit sii plánen bargguid doppe, makkár signálaid addá dát? -Ikte eahkes lei vuosttaščájálmas Sámi mánáidteáhtera ođđa bihttás Deanus. "Máilbmi ohcá gáddjojeddjiid" , mii gullat ságáid doppe. -Mii deaivvadat maid nissonolbmuiguin geat dikšut ustitvuođa skohtermátkkiiguin. -Telefonstafeahtas galgat Gárasavvonii gullat ságaid
- Ingá Máiiá Blind - Fárrui
- Astrid Tuorda + DJ Ailo - Garra ednam
- Nils Porsanger (Ivvár Niillas) - Hánssa Mággá
- Ulla Pirttijärvi - Njuvccat Bohtet (The Return Of The Swan)
- Ann-Mari Andersen - Áigi lea munno
- Lávre - Gállobiellu
- Felgen Orkester - Giđđa Beaivvit
- Tiina Sanila - Kiurral
- Agnete Saba - Hate at æ elske dæ
- Ellen Vuolab - Áhčči luoddat
- Johan Sara jr - Mearraspeajal (Radio Edit)
- Idja - Leansman Hegge
- Elisabeth Misvær - Stuorrajäggáj vuolle
- Andreas Gundersen + Ann Jorid Henriksen - Sielu uksa
- Johan Anders Bær - Giððajohtin - Spring migration
- Sara Ajnnak - Ballat - Nightfear
- Sunna Máret Utsi - Amas geaidnu
- Inger Marie Gaino Nilut - Bisan
- U'lljan & Saauj Cool Band - Kie'zz tobddmõs
- Ámmun - Litna čáppa muittuiguin
- Elina Israelsson - Gieresvuohta
- Ánnámáret Ensemble - Gollehelmmot
- Ingvald Guttorm (Jovsset-Ingvald) - Heandarat Elle
Medvirkende
- Gjest:
- Ebba Lovise Joks
- Gjest:
- Ida Emilie Lindseth
- Gjest:
- Jon Erland Balto
- Gjest:
- Laila Susanne Vars
- Gjest:
- Lena Stenberg
- Gjest:
- Martha Elise Emanuelsen
- Gjest:
- Minna Lipponen
- Gjest:
- Nina West
- Gjest:
- Per Oula Juuso
- Gjest:
- Sara Biggá Somby- Wali
- Gjest:
- Sara-Elvira Kuhmunen
- Produsent:
- Thoralf Ballto
- Programleder:
- Inger-Elle Suonienen
- Programleder:
- Marianne Boine
- Reporter:
- Biret Inger M. Eira
- Reporter:
- Håkon Mudenia
- Reporter:
- Kirsti Länsman
- Reporter:
- Lemet Ailu Anti
- Reporter:
- Nils John Porsanger