Folkemusikktimen
12. mai
Kommer om 10 dager
Norsk-amerikansk old-time music (2:2)
28.04.2024
57 min
Norsk-amerikansk old-time music (1:2)
21.04.2024
57 min
Gull frå arkivet: Ragnar Vigdal og Eivind Mo
14.04.2024
57 min
Tatersanger med Elias Akselsen og KORK
07.04.2024
57 min
Nominert til Spellemann
31.03.2024
57 min
Folkelarm 2023
24.03.2024
57 min
Min folkemusikk: Guro Kvifte Nesheim
17.03.2024
57 min
Arild Andersen: Sagn og Arv
10.03.2024
57 min
Min folkemusikk: Ellen Brekken
03.03.2024
57 min
Landskappleiken 2023: Eldre folkemusikkinstrument
25.02.2024
57 min
Felespel frå Nordmøre
18.02.2024
57 min
På kappleik i USA
11.02.2024
57 min
Landsfestivalen 2023 (2:2)
04.02.2024
57 min
Øyonn Groven Myhren: Haugtussa
14.01.2024
57 min
Årskavalkade 2023
07.01.2024
57 min
Knut Buen 75 år med skaparhug
31.12.2023
57 min
Julekonsert på Rudi gard
25.12.2023
57 min
Stader, folk og musikk på Rauland
24.12.2023
57 min
Gull frå arkivet: Ingeleiv Kjerland Kvammen
17.12.2023
57 min
Landsfestivalen 2023 (2:2)
04.02.2024 • 57 min
Andre programmet frå Landsfestivalen i gammaldansmusikk 2023, der me skal høyre opptak frå klassane lagspel durspel/trekkspel, andre instrument senior, durspel senior og gruppespel.
- Hafslobelgen - Hamborgar etter Johanne Eldegard
- Nord Gudbrandsdal Toradergruppe - Reinlender frå Garmo
- Kongsberg Trekkspillklubb - Masurka etter Anton Sommerstad
- Kongsberg Trekkspillklubb - Reinlender etter Peder Wolden
- Steinar Odde - Risan, polka
- Vegard Hansen - Reinlender etter Peder Tevik
- Emil Horstad - Synne, reinlender
- Jørn Kjetil Solbakken - Masurka av Tor Tessnes
- Baste Antun - Reinlender etter Johan Fornes
- Øyvind Sandum - Sjøla, polka
- Ein Haile Halve Maone - Sull sull, masurka etter Sjur Hesjevoll
- Ein Haile Halve Maone - Hamborgar etter Sjur Hesjevoll
- Jutullaget - Holemorkjin, vals etter Kristen Vang
- Jutullaget - Muraren, reinlender
- Kompani Byre - Gubben oppi Kveum, polka
- Kompani Byre - Ei rar tid, vals
Medvirkende
- Ensemble:
- Ein Haile Halve Maone
- Ensemble:
- Hafslobelgen
- Ensemble:
- Jutullaget
- Ensemble:
- Kompani Byre
- Ensemble:
- Kongsberg Trekkspillklubb
- Ensemble:
- Nord Gudbrandsdal Toradergruppe
- Programleder:
- John Ole Morken
- Utøver:
- Baste Antun
- Utøver:
- Emil Horstad
- Utøver:
- Jørn Kjetil Solbakken
- Utøver:
- Steinar Odde
- Utøver:
- Vegard Hansen
- Utøver:
- Øyvind Sandum