Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
25.05.2018 • 7 t 57 min
- Nils Økland + Torbjørn Økland - Amstel
- Five Men in a Boat - Min Pipa
- Trio Mediaeval - Tjovane
- Gro Marie Svidal - Halling etter Bensen
- Annbjørg Lien - Old Larry
- Ragnar Heyerdahl - Fåreslått (fra) 3 Black Sheep
- Ola Narr - Ti Bwa
- Flukt - Bayer & Bananer
- Kirsten Bråten Berg - Et barn er født i Betlehem
- Dag Vårdal + Hilde Sørnæs + Vegar Vårdal - Sekskorsedans frå Melvær
- Klaus Sande - Snunane, springar
- Utla - Dans
- Truls Ørpen - Hopparen med intro av Ørpen
- Bodø Domkor - Om Skabelsen
- Tiriltunga - Skripalåtten
- Ulens Kvintett - Springleik
- Barbro Abrahamsen - Lokk
- Tom Willy Rustad + Willy Rustad - Anders bæljespell
- Olav Luksengård Mjelva - Prillar-Guri, springar
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Maler'n
- Hekla Stålstrenga - Folketonen
- Farmers Market + Filip Simeonov + Georgi Andreev + Jai Shankar + Nedjalko Nedjalkov - Graovo Dance
- Hans W. Brimi - N'Knut og Lykkjen
- Sevat Sataøen - Tjednbalen
- Øyonn Groven Myhren - Sudsauar-Jon
- Knut Buen - Fjelljom, springar
- Hellik Juveli - Ravnåsen
- Sinikka Langeland - Malbroder
- Kvarts - Tvilspols
- Bodil Haug + Eilif Gundersen - Lurlått + Trillehuging + Hallidn vallidn
- Snaustrinda spelemannslag - bryllupsafta i Krokane
- Balkansemblet - Kreta
- Magnhild Almhjell - Han Darall
- Torleiv H Bjørgum - Suldølen
- Halldor Meland - Håstadbøen
- Ståle Paulsen - Polsdans fra Dunderlandsdalen
- Jakob Skogum - Bastian - springleik etter Per Brenden - opptak fra 1965
- Embrik Bergaplass - Springar frå Votndalen
- Britt Pernille Frøholm og Irene Tillung - Gluggjen
- Tora Raknes - Falkvor Lommansson
- Stein Versto - Dansarsteinen
- Tindra - Sjøvals
- John Ole Morken - Påskleken
- Laila Yrvum - Ungersvenn-Visa
- Synnøve S Bjørset - Skreddarhusen
- Geir Botnen - Nr. 1 Kulok , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Dalakopa - Solvalsen
- Steinar Kyvik og Petra Henriksen - Margit Hjukse
- Torill Aasegg - Havella
- Ånon Egeland - Per Midtstigen - Reinlender etter Gustav Berge/Gunnar Glastads reinlender
- Småviltlaget - Røragenvalsen
- Johannes Holsen - Brureslått
- Magne Myhren - Vårdagen
- Birger Liahagen - Springar
- Nils Rognrygg - Polsdans II etter Ivar Rognrygmo
- Gunnar Odd Hagen - Hans Merraflåar
- Tore Jørgen Rødølen - Springleik
- Knut Myrann - Fjellbekken
- Hanne-Kari Bakke - Masurka Etter Bestefar
- Ola Bøe - Delebekken
- Ola Nerlo - Polka med Støt
- Odd Bakkerud - Prestegangaren
- Dreng Ose - I fjor gjette eg geitan
- Lars-Ánte Kuhmunen - Duoddara Hearva
- Laurits Tangen - Reinlender
- Steingrim Haukjem - Gangar Etter Øystein Hovdestad
- Bjarne Øverbø - Fellandsgråen
- Aage - Ens Grundstad - Rull i moll
- Kenneth de Gala - Gjestebodsgubben
- Kristian P. Åsmundstad - Den vonde kjerringa
- Annbjørg Lien - Dragos
- Sven Elling Nordalen - Reinlender
- Jutullaget - Den Sjuke
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 34.sats
- Pernille Anker - To bånsullar etter Rønnaug Biløygard
- Vidar Lande - Tveitåen
- Unni Boksasp - Kysja roa
- Susanne , Lundeng - Brurmarsj
- Johannes Langøygard - Gammel-Husin
- Tom Willy Rustad - Halling Etter Jørn Hilme
- Nabolaget - Midt på Dagen
- Arne Bjørndal - Den underjordiske
- Per Anders Buen Garnås - Arve Mo's minne, springar av Knut Buen
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Härjhalling
- Andris A. Dahle - Lydarlått
- Tone Hulbækmo - Viervand og mariahand
- Daniel Sandén-Warg + Gard Nergaard + Johanne Flottorp + Tor Hoslemo - Brudevals
- Tritulen - Jag gick mig ut
- Helge Myrheim - Purkekragin
- Østerdølenes Spellmannslag - Simpel Larsen, springleik av Kjetil Bjørgan
- Kåre - Ork Ørjedal - Regndrypp
- Ragnhild Furholt - Herr Lomman
- Einar Olav Larsen - Trio + Vegar Vårdal - Sekstur fra Mandalen (B)
- Knut Hamre - Springar etter Gunnvald Kolle
- Tindra - Annemor mi jenta
- Toradertrioen - Inkji sutra eg og inkji greæt eg
- Susanne Lundeng - Etterspill
- Knut Buen - Kivlemøyane, gangar
- Amund Bjørgen - Springleik etter Ola Aasen
- Hauk Buen - Hølje plassen
- Jon Faukstad - Basken
- Agnes Buen Garnås + Anders Engen + Bjørn Klakegg + Guttorm Guttormsen + Knut Buen + Nina Gromstad + Olaf Kamfjord - Religion (0344)
- Olav Tveitane + Sigbjørn Apeland + Siri Dyvik - Tyrolarvals frå Hordaland
- Sigurd Brokke - Frujorden
- Ånon Egeland - Trippar etter Peter Strømsing
- Rusk - Din sol går bort
- Jorun Marie Kvernberg og Øyvind Sandum - Separatoragenten
- Nils Stubberud - Reiseslått fra Sigdal
- Signe Flatin Neset - Floketjønn
- Olav Sataslåtten - Gauken etter Olav Dekko
- Inger Marie Lien - Gygre sat på storestein
- Geir Tveitt - Guten med sylvknappane
- Utla - Brureslått
- Per Åsmund Omholt - Han tarald
- AskerLadden - I Ransäternatten
- Ola Narr - Krusning
- Sinikka Langeland - Engelens budskap
- Geitungen - Halling (etter Johannes J. Tveitane)
- Knut Sandal - Brureslått
- Camilla Granlien Band - Tita og gjenta
- Leif Inge Schjølberg - fele 1995 - Hallingen hass Kjerstihans
- Gunnar Nicolausson + Leif Wilhelm Johansen + Nils Underhaug + Trond Aasan + Trøillbælginj - Skørdalsvollen, Hoppvals Etter Lars Brenntrø
- Gunvor,Kari og Oddrun Hegge. M.fl - Småjentevals
- Per Sæmund Bjørkum - Skotsk
- Torbjørg Aas Gravalid - Fossegrimen
- Annbjørg Lien - Havs-Jans Polska
- Odd Bakkerud - Sandsdalsspringaren
- Aaslaug Eggen - Å guddagen, du Inga mi
- The Brazz Brothers + Våga Spelmannslag - Springleik
- Håkon Høgemo - Olsokdagen
- Sondre Bratland - Det er den draumen
- Finn og Øyvind Vabø - Knepphallingen
- Anna Gustavsen - Et minne
- Gunhild Tømmerås - Stev
- Einar Olav Larsen - Tridans fra Meråker (B)
- Kornelius Eikenes og Bendikt Brynestad - Springar
- Lise Lunde Brennhagen - Halling etter Embrik Beitohaugen
- Truls Ørpen - Stubberud-Hans etter Gamle-Kleven
- Johan Anders Bær - Nils Júhan
- Tarjei Romtveit - Bordstabelen
- Petter Persson Eide - Halling
- Øystein Ellefsen - Spursmann
- Tormod Vasaasen - Rødstrømmens Mazurka
- Torgeir Straand - Møsstrond-fenta
- Nye Ringnesin - Vals
- Stein Versto - Tyrielden
- Olav Heggland - Fossegrimen
- Otto Furholt - Isak Austeruds Gangar
- Bjørn Turtums gammeldansorkester - Reinlender etter Hjalmar Fjellhammer
- Åsne Bergset - Jeg vet meg en venn
- Gunnar A. Steen - Vil du koma til rinden
- Knut Buen - Hallingrosa, springar
- Harald B. Knutsen - Orrhanen
- Kristian P. Åsmundstad - Sporven satt på lyudørn
- Agnes Buen Garnås og Jan Garbarek - Venelite og Bergjekongen
- Oddemann Haugen - Knut Olsen
- Tor Wigenstad - Reilender etter Trondsgård-karane
- Bukkene Bruse - Olav Høljesen
- Torhild Ostad - Kysja roa lite ban
- Ale Møller og Gunnar Stubseid - Skorsvikjen
- Voss Spelemannslag - Farnesbruri
- Sver - Pols med promenade
- Jakob Skogum - Gjermundhallingen - opptak fra 1959
- Rolf Kristoffer Seldal - Saluttslåtten
- Hallingdal Kraftlag - Edvards vals
- Øvrevoll Spelemannslag - Fantasi etter Kristian Øvrevollseie
- Vidar Lande - Gangar etter Ola Hytta
- Geir Botnen - Nr. 9 Liten va guten , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Svend Gravåsen - Sprengar
- Kirsten Bråten Berg - Liti Kjersti
- Hilmar Alexandersen - Visetone etter Karl P. Alexandersen
- Annbjørg Lien - Galadriel
- Mari Eggen og Helene Høye - Bånsull til Elise
- Lorentz Hop - Siklebekken
- Unni Løvlid - Sødeste pige
- Gunnar Stubseid - Skjaldmøyslått
- Sven Nyhus Quartet - Vals etter Arne Nordskaug
- Lars Skjervheim - Sivlefossen
- Petter Hasvoldseter - Springdansen Hans Petter
- Embrik Bergaplass - Purka i grinden, springar
- Moasveen's Kvartett med venner - Vals etter Oleiv Båtsrand
- Det syng - Fanteguten
- Sigurd Brokke - Fanten