Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
18.05.2018 • 7 t 57 min
- Trio Mediaeval - Bruremarsj frå Gudbrandsdalen
- Sigurd Brokke - Rammeslått
- Geir Botnen - Nr. 16 Ho vesle Astrid vor , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Jon Faukstad + Per Sæmund Bjørkum - Galopp Brilliante
- Streif - Saktmodig bruremarsj
- Tron Steffen Westberg - Pols etter Ola Elven
- Ale Møller og Gunnar Stubseid - Brureslått
- Nordafjells - Vals etter Ola Nerlo
- Lorentz Hop - Eg er liten, men eg vågar meg
- Gro Marie Svidal - Larstunen
- Steingrim Haukjem - Gamal Vals
- Marit Gaup Eira - Maj-lis Skaltje
- Tarjei Romtveit - Skinnluva
- Kristen Storlien + Nye Ringnesin - Marsj + Byrkveen
- Hellik Juveli - Ravnåsen
- Tormod Vasaasen - Trolljenta
- Kristin Gulbrandsen - Hvad er det godt at lande
- Jutullaget - Maihaugvalsen
- Gro Marie Svidal - Udelt springar
- Hallvard T Bjørgum + Kirsten Bråten Berg - Su ru rudde
- Amund Fosnes - Springdans etter Kolbein Valsnes
- Nils Stubberud - Reiselått e. Anders G. Stubberud
- Agnes Buen Garnås - Harald kongin og Heming unge
- Berit Opheim Versto - Hildo
- Truls Ørpen - Nils Rekvees halling etter Steinar Gladheim
- Sinikka Langeland - Målfrid mi frue
- Annbjørg Lien - Loki
- Herleik Stuvstad - Gamal halling
- Nabolaget - Sommervalsen
- Østerdølenes Spellmannslag - Velt-hurven, pols etter Marius Nytrøen
- Helene Tronsmo Kåsen - Lokk
- Helene Waage + Kjell Samkopf + Leiv Solberg + Ånon Egeland - Er du Vågen Jens (0210)
- Indre Sunnfjord Spelemannslag - Huldra i Grovanipa, Halling etter Katrina Kjøsnes
- Ståle Paulsen - Polsdans etter Ivar Rognryggmo
- Tor Wigenstad - Springleik etter Skrugstadkarane
- Jon Faukstad - Grårisingen
- Trygve Bolstad - Reinlender åt Perssone
- Øvrevoll Spelemannslag - Coachman, save your horses
- Jens Amundsen - Inne ved ovnen
- Tindra - Jeg råde alle vil
- John Ole Morken - Pols etter Henning Ingebrigtsvold
- Dordi Bergheim - Barneregle
- Sigmund Eikås - Springar etter Ole Viken
- Lazlo Ratz + Nils Økland + Pål Thorstensen - Hommage à Strawinskij
- Chateau Neuf Spelemannslag - Kvelden feller skuggar
- Tora Raknes - Det er så vent i Vinje kyrkja
- Arnfinn Uppheim - Springleik
- Frode Nyvold - Tora Nydelig
- Brekken Spellmannslag - Reinlender
- Anders Kjerland - Folkedalen
- Ingvar Haanes - Pols etter Klaus Engsvoll
- Hellik A Juveli - Todeilten
- Mari Boine - Vuolgge Mu Mielde Bassivárrái
- Knut Buen - Håvards sorg, springar
- Arne Skogum - Springleik lært av Østen Skogum - opptak fra 1976
- Arne Moslåtten + Torill Stave - Brurevise
- Bjørn Aksdal - To Sautraller
- Storm Weather Shanty Choir - Leaving of Liverpool (Live)
- Dalakopa - Galopp fra Østerdalen
- Andris A. Dahle - Grokinnhallingen
- Olav Heggland - Hopparen
- Christian Borlaug - Elgjegeren
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Lyrisk Reinlender
- Leif Aasane - Guro Lomodden, springar
- Olav Øyaland - Fossegrimen
- Daniel Sandén-Warg - Skjoldmøyslaget
- Even Tråen - Springar
- Magnhild Almhjell - Sulja lulja bana
- Agnes Buen Garnås og Jan Garbarek - Målfri mi fruve (Tora Lille)
- Inger Marie Lien - Slåttestev
- Arne M. Sølvberg - Per-kretadalen, vals av Jon Rosenlid
- Balkansemblet - Paprika og Løk
- Rønnaug Vangen - Å nå ska e sulle
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 17.sats
- Lars Skjervheim - Hei so dansa gjenta mi
- Mattisgard & Røine - Dave og Jon
- Sigurd Eggen - Loms-Jakup
- Atle Lien Jenssen - Bukkehornmelodi
- Hallingdal Kraftlag - Mykji Ohm og Men
- Dvergmål - Elskhugsstev
- Tiriltunga - Tenarløn hjå telebonden
- Kvarts - Ein springleik
- Five Men in a Boat - Nar eg kommer heim
- Kristian P. Åsmundsstad - Truls med bogom
- Odd Bakkerud - Godversdagen
- Annbjørg Lien - Irianda
- Arne Johan Olsen - Røyskatten
- Chateau Neuf - Faut-Marits polska
- Vidar Lande - Gravbakkjen
- Ragnhild Furholt - Lill Lisa
- Botolf J. Maurseth - Vals
- Åse Teigland - Rudl
- Petter A jr - Ork Røstad - Valø-pols
- Toradertrioen - Røyskatten, halling
- Susanne Lundeng - Brurmarsj fra Sørfold
- Bjarne Øverbø - Gjeldstadvisa
- Sylfest Stamstadbakken - Gammel-Husin
- Hemsedal Spelemannslag - Asle-knut
- Rolf Kristoffer Seldal - Saluttslåtten
- Alfred Bismo - Springleik
- Erling Kjøk - Kjæresten hass Jakup Lom
- Stein Versto - Urjen
- Salve Austenå - Noralaupen
- Familien Odde - Skotsk etter Erling Kjøk
- Siri Dyvik - Krossdans frå Nordhordland
- Eilif Gundersen - Dæ Æ so Lite te Kakurug
- Knut Buen - Bruremarsj frå Seljord
- Forsvarets Musikkorps Vestlandet + Knut Buen - Amerikansk Vals Nr.1
- Liv Tanche-Larsen - Dingrei, dangrei
- Bodil Haug, Knut Aastad Bråten, Ole Aastad Bråten - Den tvilsomme beiler
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Kilden
- Nils Stubberud - Halling E. Gibøen
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Fanavalsen
- Ola Narr - Snu
- Brita Bauthus - Ti ti lita ru
- Gunhild Tømmerås - Horpa
- Sigmund Eikås - Halling etter Nils Furnes
- Bodvar Moe + Jan Henrik Henriksen + Ove Larsen - Vals
- Pål Skogum - Springleik Etter Per Brenden
- Hallgrim Berg - Fru Stenersen
- Etterpålaget - Ruskeslåtten
- Øvrevoll Spelemannslag - The gypsy horse
- Per Anders Buen Garnås - Gudbrandsdølen, gangar etter Svein Løndal
- Utla - Høl'n
- Ove - Ork Bjørken - Brudemarsj fra Verdal
- Reidun Horvei - Ranveig
- Geir Egil Larsen / - Gammel Polsdans
- Ferdafolk + Ingunn Linge Valdal + Knut Ivar Bøe - Shingly Beach
- Alf Tveit + Ellen Nordstoga + Halvor Håkanes + Kåre Nordstoga + Per Egil Hovland - Draumkvedet: Spor 36
- Sturla og Andreas - Blå
- Otto Furholt - Slåtten Hans Borgår (I)
- Torleiv H Bjørgum - Skuldalsbruri
- Snaustrinda spelemannslag - Karl Fant-vals
- Per Bolstad - Springar
- Sven Nyhus - Leken åt Sulhusgubba
- Anneli Nesbakken + Bodil Haug - Hullalått
- Bodø Domkor - I Himmelen, i Himmelen
- Øyonn Groven Myhren og Odd Nordstoga - Seinste haustdagen - del 1, 2, 3 og 4
- Jakob Skogum - Melovitt etter Hans Slettmo - springleik opptak fra 1971
- Reistad-Bergan kara - strykekvartett - Vesle Kari Rud
- Tom Willy Rustad + Willy Rustad - Trippar
- Kjersti Wiik - Reven va ute på reke
- AskerLadden - Sølvisa
- Sturla Eide Sundli + Trond Åsmund Svenkerud - Hass Jonas
- Torleiv H Bjørgum - Stev
- Hulda Johansen - Vesle Marit
- Byttingen + Leiv Solberg - Engels Dantz (1 & 2): Spor 8
- Heimføingan - Kristinas Brurpolska
- Ingvill Marit Buen Garnås & Jon Anders Halvorsen - Stevleik
- Sinikka Langeland - Dronning dagmars død
- Oddemann Haugen - Lokker'n
- Karl Eldegard - Har du sett noko te' geitene mine
- Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset - Ha' Du'kje Hoppa, so Hoppa du No
- Truls Ørpen - Bruremarsj
- Egil Storbekken + Tusseladdorkester - Stemning fra Stei-gjela
- Lorentz Hop - Siklebekken
- Kristian P. Åsmundstad - Heilagdagsvandring
- Daniel Sandén-Warg - Lauvvikjen
- Arne M. Sølvberg - BlindeKari-hallingen
- Slinkombas - Våjevise
- Bjørn Odde - Eirik Kjæstad
- Embrik Bergaplass - Asle-Knut, springar
- Over Stok Og Steen - St.hans Vals
- Chateu Neuf Spelemannslag - Jentelokken (Lyrisk masurka)
- Knut Buen - Myllargutens bruremarsj
- Geir Botnen - Nr. 7 Røtnamsknut , fra Slåtter, op. 72 (utdrag)
- Torleiv Bolstad - Springar etter Jørgen Sagahaugen
- Tone Hulbækmo - Nu rinner solen opp
- Magne Myhren - Springar Etter Ola Dekko
- Annbjørg Lien - Korstog
- Helene Høye + Mari Eggen - Bråtaseterhallingen
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 36.sats
- Sondre Bratland - Du henger ikkje hatten på ein solstråle
- Gunnar Stubseid og Ale Møller - Reisaren
- Grindstuen og Midtlis orkester - Reinlendar lært av Ottar Næprud
- Knut Hamre - Rull på nedstilt
- Strengfolket - Pols Etter Lars Volløyhaug
- Gunnlaug Lien Myhr + Inger Marie Lien + Øyvind Brabandt - Kjem du tå grøto
- Ånon Egeland - Per i Knaben
- Arve Moen Bergset - Dagsens auga sloknar ut
- Bjørn, Kristen og Johannes Odde - feler 1999 - Gammel-Sjugurd - springleik
- Omholt, Egeland, Knudsen, Berge - Vals etter Harald Modalen
- Torill Aasegg - Havella