Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
10.02.2018 • 7 t
- Geitungen - Gudmunddansen (etter Ivar og Trygve Fuglestad)
- Johan Kjeverud - Avestadforsens brus
- Anfinn Øien + Dordi Bergheim - Hvad blev der liden tab paa tiden
- Daniel Sandén-Warg + Gard Nergaard + Johanne Flottorp + Tor Hoslemo - Holtrilen
- Leif Aasane - Attpåbindingen, springar etter Ole Nærlieie
- Moasveen's Kvartett med venner - Hambo eter Birger Flostrand
- Knut Buen - Dei tre søsterslåttane
- Nye Ringnesin + Reidar Svare - Jotunheimvisa
- Arne Olsen - Skreddaren
- Lillebror Vasaasen + Utspring - Masurka etter Nils Øye
- Guro Havro Bjørnstad + Ivar Kolve + Live Havro Bjørnstad - Litle fuglen
- Sigurd Eggen - Vals
- Stein Versto - Sumarmorgon
- Vidar Lande - Hardingfele 1999 - Reisaren, gangar etter Gunnar Thomassen
- Einar Sollien - Vel møtt
- Johannes Langøygard - Vakkervalsen
- Nils Stubberud - Ravnåsen II
- Aslak Høgetveit - Mælefjøllvisa
- Annbjørg Lien - The Trapezian
- Øystein Ellefsen - Springarn til Nord-gjellerudn
- Sinikka Langeland - Dronning dagmars død
- Egil Syversbråten - Riddalskongjin
- Dalakopa - Galoppade etter Magnus Engzelius
- Eilif Amundsen + Folque + Jørn Jensen + Lisa Helljesen + Morten Bing + Trond Villa + Trond Øverland - Skjøn jomfru
- Bodil Haug, Knut Aastad Bråten, Ole Aastad Bråten - Drankerhustruens klagesang
- Hallvard T. Bjørgum - Faremoklunkaren
- Sigrid Moldestad - Springar
- Susanne Lundeng - Årstidene av Lundeng
- Øyvind Skogum - Skålhalling etter Iva Bråtå - opptak fra 1972
- Atle Lien Jenssen - Reinlender
- Slåttakaran - Reinlender
- Søren Nomeland - Knut Heddis Minne
- Blåmann - Trollhalling
- Geir Botnen - Nr. 7 Bådnlåt , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Tor Wigenstad - Vals etter jakob Hageløkken
- Vigdis Larsen - Minnas den dagen
- Lise Lunde Brennhagen - Halling etter Embrik Beitohaugen
- Håkon Høgemo - Springar
- Trygve Bolstad - Den so e aleis
- Øvrevoll Spelemannslag - Hungarian hussar songs
- Olav Moe - Springar etter Jørn Røn
- Oddbjørn Stakkeland + Sverre Eftestøl - Halling , fra Suite
- Magne Halberget - Reinlender
- Anders Kjerland - Apalhagen
- Bjørn Arild Aksnes + Frode Haltli + Patrik Wingård + Tormod Vasaasen + Tove Brovold Vasaasen + Vasaasen, Tormod - & De Fyruge - Hvem skal synge om skogene?
- Toradertrioen - Piparpolska
- Mari Boine - Gos bat muno cinjat leat?
- Einar Høydal - Rekveen
- Ola Opheim - Kari Kluften
- Egil Haugerud + Heimføingan + Marianne Hjelmen + Ole Runar Bekkeseth + Per Egil Rese + Øystein Thue - Mållagsfesten
- Jon Faukstad - Golingsjenta
- Gustav Kåterud - Bånsull
- Over Stok Og Steen - Reinlender Etter Ole Langmoen
- Håkon Asheim - Grålysning
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 16.sats
- Marton Laksesvela + Vibå Spelemannslag - Brureslag
- Arnsteins - Jodlevise
- Eiker Spellemannslag - Vals
- Tarjei Romtveit - Bordstabelen
- Magne Myhren - Fanitullen
- Birger Liahagen + Knut Fauske - Reinlender
- Sinikka Langeland - Frillehemn
- Utla - Drengen
- Kenneth de Gala - Ramsen
- Bjørn Turtums gammeldansorkester - Vals etter Martin Loe
- Finn og Øyvind Vabø - Hamborgar
- Torhild Ostad - Gret du barnet
- Gunnar Stubseid - Den gamle Sordølen
- Knut Hamre - Bygdatråen
- Ståle Paulsen - Reinlender etter Andreas Rugås
- Visdals Kvintett - Haugtusselåten
- Olav Hauge - Kjerringa med staven
- Ulens Kvintett - Vals
- Orleysa - Nystev
- Øyonn Groven Myhren - Moghusfela
- Annbjørg Lien - Ritual
- Stein Versto - Flatabøen
- Kristian P. Åsmundsstad - Katta sat oppme omna sjuk
- Odd Bakkerud - Laus etter Gudbrand Østen
- Tindra - Kvednafjell
- Grindstuen Og Midtli - Ork - Skotsk
- Sven Nyhus - Pols
- Berit Opheim Versto - Veit du ka han mortein ga i gaou + Sette meg i huskestong + Sole mi sæla
- Gunnar Austegard - Norafjells
- Lorentz Hop - Seksmannsril
- Arne M. Sølvberg - Hamborgar av Jon Rosenlid
- Tor Hoslemo - Huldreslåtten
- Truls Ørpen - Nils Rekvees halling etter Steinar Gladheim
- Malvin Skulbru + Ánde Somby - Cuoika
- Lars Underdal - Springar
- Pål Skogum - Galn-kari
- Ånon Egeland - Per Midtstigen - Vals etter Nærlieie
- Mikkjel Kåvenes - Fanitullen
- Bjørn Oksnes + Christiania Thour- Og Runddansensemble + Dag Vårdal + Ingebjørg Skrindo + Lars Andreas Haug + Vegar Vårdal - Le Prince Imperial, Kvadrilje: Spor 15
- Grindstuen og Midtlis orkester - Karelius på Gressholmen etter Ottar Næprud
- Olav Jørgen Hegge - Fanteladda
- Kirsten Bråten Berg - Min Kvedarlund
- Torgeir Straand - Kåte-reiar
- Voss Spelemannslag - Vossavalsen
- Nils Stubberud - Vestgardingen
- Øyonn Groven Myhren og Odd Nordstoga - Seinste haustdagen - del 1, 2, 3 og 4
- Botolf J. Maurseth - Halling
- Hallingdal Låtelag - Grimsgardmarsjen
- Magnhild Almhjell - Statt opp
- Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Sideren
- Harald Modalen - Galopp
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Fanavalsen
- Østerdølenes Spellmannslag - Sullan, lullan bånet, bånsull etter Malin og Solveig Haugen
- Elias Akselsen - Kjaereste venn
- Torleiv H. Bjørgum - Rammeslått 2
- Leif Rygg og Knut Buen - Jørnrengja, springar
- Ole Larsen Gaino - Iskkon Leammo Lemet
- Roger Slåstuen - Halling Etter Fant-karl
- Hallvard T d.e. Bjørgum + Torleiv H Bjørgum - Fiskaren
- Nordafjells - På setertur
- Bukkene Bruse - Høstkveld
- Agnes Buen Garnås - Beiarblakkin
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Urheimen
- Synnøve S Bjørset - Bensen
- Trio Mediaeval - Solbønn
- Knut Buen - Hallingrosa, springar
- Geir Botnen - Nr. 5 Prillaren fra Os præstegjæld , fra Slåtter, op. 72 (utdrag)
- Susanne Lundeng - Kela
- Valkyrien Allstars - Å gjev du batt meg
- Geir Egil Larsen - Salmetone
- Vidar Lande - Springdans etter Jens Mykland
- Ola og Pål Eide - Vals
- Lars Skjervheim - Syndebukken
- Brekken Spellmannslag - Vil du Høre Nytt
- Steingrim Haukjem - Høgsetbenken
- Johan Misvær - Reven og bjørnen
- Trygve K Vågen - Løytnantsdrengen
- Amund Bjørgen - Jenta me vogga
- Fløyt-Fele-Draget - Vals
- Sigurd Brokke - Truls med bogen
- Helene Bøksle - Signe lita
- Stranda spelemannslag - Jublianten, reinlender
- Bjørn Aksdal - Halling fra Oppdal
- Ragnhild Furholt - Storebror og Lillebror
- Håkon Høgemo - Springar etter Jens Frydenlund
- Sylfest Stamstadbakken - Vogga
- Øystein Ellefsen - Springarn til Nord-gjellerudn
- Ole Nyhaug - Signe
- Ånon Egeland - Springdans etter Torleif Haugeto
- Anneli Nesbakken + Torill Stave - Syrg ikkji, gråt ikkji
- Camilla Granlien - Ranumun den unge
- Annbjørg Lien - Loki
- Bodil Haug + Eilif Gundersen - Det tilla og det læt + Langeleiklått
- Småviltlaget - En, to og Tri
- Chateu Neuf Spelemannslag - Jentelokken (Lyrisk masurka)
- Sinikka Langeland - Gullsmedens datter
- Otto Furholt - Nordafjells
- Unni Boksasp - På gulevei
- Inga Juuso - Márgos
- Petter Persson Eide - Søljukoll- Jakup
- Atle Lien Jenssen - O tyste ensomhet
- Askerladden - Bjørne Triks, reinlender, I. Bjørgo
- Utla - Rudl
- Det syng - Fanteguten
- Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Sideren