Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
08.02.2018 • 7 t
- Over Stok Og Steen - Menuet
- Heimføingan - Fartsidioten
- Niko Valkeapää - Gávpot
- Halvor Håkanes - Stevrekkje
- Jakob Skogum - Bruremarsj frå Lalm
- Oddemann Haugen - Farmerliv
- Gunnar Nicolausson + Leif Wilhelm Johansen + Nils Underhaug + Trond Aasan + Trøillbælginj - Tiur på Topp, reinlender nr 6 Etter Lars Brenntrø
- Anders Viken - Sundagsmorgon
- Voss Spelemannslag - Olas reinlender
- Annbjørg Lien - Khoom Loy
- Otto Furholt - Gangar etter Petter Veum
- Petter Hasvoldseter - Halling som fanden blistre når han satt i kjerkjetårnet
- Grindstuen og Midtlis orkester - Ho Anna i Mo'om av Oddvar Nygaard
- Hellik A Juveli - Myllarspringar
- Aslak Høgetveit - Samanlikningar
- Botolf J. Maurseth - Springar
- Øystein Ellefsen - Gangar Etter Olav Bakkan
- Marit Mattisgard - Din lange fant
- Tritulen - Neimen om eg ville
- Truls Ørpen - Bruremarsj
- Hadeland Spellemannslag - Reinlender nr. 1
- Sinikka Langeland - Riselin og Medervald
- Ånon Egeland - Per Midtstigen - Reinlender etter Gustav Berge/Gunnar Glastads reinlender
- Per Jørgensen - Ein annan Gong, O Munketrapp
- Susanne Lundberg - Galopp etter Kristian Johansen
- Ulens Kvintett - Skotsk
- Tom Willy Rustad + Willy Rustad - Vals
- Pål Skogum - Vals etter Anders Sveen - opptak fra 1981
- Askerladden - Mester Hanevold, galopp, Ingunn Bjørgo
- Knut Buen - Triløytingen, gangar
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Hildo
- Magnar Storbækken - Slåttelåt
- Tiriltunga - Bånsull
- Sigmund Eikås - Springar etter Sigfred Øvrebø
- Ferdafolk + Ingunn Linge Valdal + Knut Ivar Bøe - Shingly Beach
- Jens A Myro - Den som Rullar Etter Golvet
- Flukt - Bygnaden
- Camilla Granberg + Jon Anders Halvorsen + Majorstuen - Det Hev Ei Rosa Sprunge
- Vidar Lande - Tveitlien
- Helge Hysjulien - Silosltten
- Lars Skjervheim - Hei, so Dansa Jenta Mi
- Synnøve S Bjørset - Brureslått
- Per Midtstigen - Halling etter Nils Stuvstad
- Marit Gaup Eira - Selgon Ingá
- Øyonn Groven Myhren - Tinnemannen
- Sør-Fron Spelemannslag - Halling
- Nils Stubberud - Raumyrslåtten
- Erik Røine - Nisselåtten
- Tone Krohn - Liten Kirsten
- Petter A jr - Ork Røstad - Ringlender
- Forsvarets Musikkorps Vestlandet + Knut Buen - Amerikansk Vals Nr.1
- Bjørn Oksnes + Dag Vårdal + Kolbjørn Vårdal + Vegar Vårdal - Slinkompas
- Elen Inga Eira Sara - Máret Inggá Eli Jeanette
- Jorun Marie Kvernberg - Masurka
- Sevat Sataøen - Halling etter Ola Dekko
- Bjarne Øverbø - Straumstøylvisa
- Dalakopa - Pols Etter Nils-jonsa Feragen
- Hemsedal Spelemannslag - Asle-knut
- Eli Storbekken + Halvor Håkanes - Lilt kjersten
- Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Vidde
- Leif Aasane - Guro Lomodden, springar
- Snaustrinda Spelemannslag med blåsetrio - Reinlender
- Øvrevoll Spelemannslag - Fantasi etter Kristian Øvrevollseie
- Unni Løvlid - Gud Fader mig saa underlig (Gjendines bådnlåt)
- Kirsten Bråten Berg - Jeg gikk meg ut i lunden grønn
- Knut Hamre - Bjølleslåtten
- Hans Haugen - Dronningen, gammel vals etter Tøger Haugen
- Helene Høye + Mari Eggen - Kjellerlemmen
- Sylvarnes/Vangen - Lengt
- Arne M. Sølvberg + Øyvind Lyslo - Gammal Vals
- Hardingfeletrioen - Knut Dahles farvel
- Anne Hytta - Springar etter Håvard Gibøen
- Kvarts - B-durvals etter Torger Iverstugun
- Stein Versto - Svartufsen
- Camilla Granlien - Jeg beilet en gang til en pige så skjønn
- Gro Marie Svidal - Danse-Mari
- Ann-Cathrin Tessnes + Dag Gården + Knut Kjøk + Reidar Svare + Stormti - Huldré å 'n Eilland
- Fliflet / Hamre Energiforsyning - Matkamies
- Finn og Øyvind Vabø - St. Thomasklokkene på Fillefjell
- Honndalstausene - Halling
- Ånon Egeland - Edding I Skåres halling
- Alvdal spell- og danselag - Reodor
- Turid Spildo - Nykkjen
- Annbjørg Lien - Butterfly
- Truls Ørpen - Sortebergen
- Susanne Lundeng - Polsdans
- Johannes Sundsvalen - Belarguten
- Jakob Skogum - Malisa-Knut - springleik - opptak fra 1959
- Steingrim Haukjem - Hopparn
- Per Åsmund Omholt - Springar etter Ola Bøe
- Hans W. Brimi - Sylvfest Mork
- Hilmar Alexandersen - Gamal vals i B-dur
- Magne Myhren - Bulkaguten
- Torleiv H Bjørgum - Nordalaupen
- Geir Egil - Med Larsen - Ril
- Tor Wigenstad - Reinlender
- Øystein Ellefsen - Sauarn
- Per Anders Buen Garnås - Den nedstemte springaren, av Per Anders Buen Garnås
- Andris A. Dahle - Fjellbekken
- Thorleif Stave - Hoppar'n
- Eli Børsheim - Den vetle guten i lie lurra
- Agnes Buen Garnås og Jan Garbarek - Målfri mi fruve (Tora Lille)
- Sigdal spelemannslag - Gunnarson
- Livø Huse - Rønnaug Huse
- Bukkene Bruse - Målfrid mi fruve
- Kristian P. Åsmundstad - Heilagdagsvandring
- Dreng Ose - Jondalen
- Nils Furnes - Halling
- Vintermåne - Lussinatti lange
- Erling Kjøk - Springleik
- De Fyruge + Tormod - Vasaasen - Vallsetminner
- Aaslaug Eggen - Huldrevalsen
- Berit Opheim + Oslo Kammerkor + Sondre Bratland - Tenk når ein gong
- Knut Buen - Hopparen
- Tone Hulbækmo - Bånsull
- Byttingen + K. Stenstuen - Folia-halling
- Rønnaug og Kjersti Tingelstad - Bånsull
- Bjørn Aksdal + Ivar Mogstad - Polsdans
- Tindra - Jig og du
- May Viola Johansen - Stømstøylsvisa
- Utla - Fanitullen
- Salve Austenå - Den gamle Sordølen
- Torleiv H. Bjørgum - Bestelanden
- Slåttakaran - Reinlender
- Arne M. Sølvberg - Varden
- Sven Nyhus + Åshild Breie Nyhus - Grimen
- Nils Stubberud - Sigdals-springar
- Skrekk - Dei tvau versi ho Anee Kleppe song siste kvelden
- Olav Øyaland - Ha du'kje hoppa
- Bjørn Odde - Springleik etter Ola Gjerdet
- Heimføingan - Vals fra Tidavad
- Embrik Bergaplass - 1905, springar
- Slagr - Intro
- Nordafjells - Masurka
- The Brazz Brothers + Våga Spelmannslag - Springleik
- Spelemannslaget Knut Heddis minne - Nils og Jens og Gjeidaug
- Over Stok og Sten - Sørg ikke kjære pike, vokal, Guttorm Flisen, Elverum
- Jutullaget - Gåmål Dovring
- Toradertrioen - Polka frå Krødsherad
- Hauk Buen - Floketjønn
- Torleiv Bolstad - Nordlanden
- Hallingdal Kraftlag - Vals I Vellinga
- Sinikka Langeland - Rune mot uhell og sykdom
- Geir Botnen - Nr. 7 Røtnamsknut , fra Slåtter, op. 72 (utdrag)
- Svein Westad - Skripalåtten
- Nabolaget - Midt på Dagen
- Per Sæmund Bjørkum - Springleikkule
- Geir Tveitt - Graot og laott aot ain baot
- Vidar Lande - Gorrlaus 1
- Haakon Vatle - En sjømannsvise fra Kinakysten
- Glåmos Spellmannslag - Vals
- Visdals Kvintett - Sankthansdagen
- Tormod Vasaasen - Klarinettvals
- Ulens Kvintett - Rostadvalsen
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Rio Aga
- Leif Rygg og Knut Buen - Mosafinnspringar etter Per Berge
- Annbjørg Lien - Fønix
- Østerdølenes Spellmannslag - Fandens polsdans etter Jostein Nytrøen
- Edvard Os - God aften våres brudepar
- Egil Syversbråten - Hardingfele 1997 - Den som rulla ette' golvet