Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
06.02.2018 • 7 t
- Jakob Skogum - Finn-Marte - springleik - opptak fra 1971
- Rolf Kristoffer Seldal - Brudlaupsslått frå Strandvik i reinlendertakt
- Ulens kvintett - Sølvbrura
- Ola Narr - Marekatta
- Agnes Buen Garnås - Signe Mogen
- Annbjørg Lien - Havs-Jans Polska
- Tormod Vasaasen + Tove - Fuglebænd Brovold - O Little Town of Bethlehem
- Bodil Haug, Knut Aastad Bråten, Ole Aastad Bråten - Drankerhustruens klagesang
- Daniel Sandén-Warg + Gard Nergaard + Johanne Flottorp + Tor Hoslemo - Masurka frå Froland
- Utla - Virr
- Torgeir Straand - Kvenneslåtten
- Bukkene Bruse - Haslebuskane
- Bente Hemsing - Jesus Kristus er Opfaren / jeg ved et Evigt Himmerig
- Daniel Sandén-Warg - Rammeslått 2
- Edgar - Ork Heringstad - Daggry over Trøndelag
- Halldor Meland - Spelar-Guro
- Sigurd Brokke - Nordafjells
- Øystein Ellefsen - Vals
- Boknakaran + Rosynka + Ánde Somby - Gumppe Luohti
- Gunnulf Borgen - Fykerudslått
- Sør-Fron Spelemannslag - Springdans
- Tom Willy Rustad - Den Femte Årstid
- Trygve Bolstad - Låtten hass Knut
- Småviltlaget - Amerikatur nr. II
- Egil Storbekken - Saval-slåtten
- Geitungen - Vals av Vidar Skrede
- Ragnar Heyerdahl - Salme for bratsj
- Over Stok Og Steen - St.hans Vals
- Bodil Haug + Gunnlaug Lien Myhr + Inger Marie Lien + Liv Tanche-Larsen + Torill Stave - Ikødnet
- Olav Øyaland - Veggli-jenta
- Oddrun Hegge - Jørns Rengje
- Leif Aasane - Nisin, springar
- Elias Akselsen og Hulda Johansen - Vallesongen
- Geir Botnen - Nr. 12 Ranveig , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Per Åsmund Omholt - Haran
- Ove - Ork Bjørken - Gammel Vals fra Verdal
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 30.sats
- Edvard Os - Jeg til min seng mon ile
- Torleiv H. Bjørgum - Skjoldmøyslaget
- Leif Rygg og Knut Buen - Fossmarken, springar
- Mari Eggen + Sinikka Langeland - Nordavinden
- Tor Wigenstad - Springleik etter Skrugstadkarane
- Jon Faukstad - Jølstrabrura
- Ola Brenno - Vil du vera vennen min
- Torleiv Bolstad - Sjåheimen
- Anund Roheim - Fille-Vern
- Annbjørg Lien - Prisme
- Sigmund Eikås - Halling etter Ole Viken
- Torhild Ostad - Lova Lova Line
- Lise Lunde Brennhagen - Kjeringe i snødrevet
- Berit Opheim + Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Myr
- Sveinung Bjelland - Gamel mainn, fra Fra Gudbrandsdalen - suite for klaver nr. 2, op. 9 - samt folk
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Ettertanke indigio
- Geir Egil Larsen + Hilmar Alexandersen - Polsdans
- Frode Nyvold - Det var seg en aften
- Arne M. Sølvberg - Kleivaslåtten, reinlender av Jon Rosenlid
- Trio Hardanger - Kongstunen - rudl
- Magne Myhren - Springar Etter Ola Dekko
- Nils Stubberud - Raumyrlåtten
- Marit Gaup Eira - Selgon Joreha Máret
- Per Anders Buen Garnås - Morgonvandringen, gangar etter Hauk Buen
- Petter Eide - Garmo-marsjen
- Øystein Ellefsen - Belarguten
- Tormod Hjermundrud - Makkverk
- Vidar Lande - Gorrlaus I
- Nordafjells - Vals etter Halvard Bjørndalseter
- Gjermund Larsen Trio - Menuett i A
- Daniel Sandén-Warg - Filleværen
- Per Sæmund Bjørkum - Springleik på Solungstille
- Botolf J. Maurseth - Vals
- Elin Lesteberg - Reinlender
- Knut Buen - Gibøspringar
- Elisabeth Kværne + Håkon Asheim - Øskesekken
- Heimføingan - Reinlender'n Henn Ragnhild
- Sinikka Langeland - Dronning dagmars død
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Bruremarsj
- Jostein Ravnås + Tom Yngve Ravnås - Tre gamle Valsestubbar
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Voggevalsen
- Bukkene Bruse - Nu rinner solen opp
- Kristian P. Åsmundstad - By, by bøynnom
- Hallvard T. Bjørgum - Slåtten hennar Åshild
- Dordi Bergheim + Leidulv Grimsmo - Det koster meer, end man fra først betænker
- Byttingen - Salterello
- Pål Skogum - Halling
- Sigurd Brokke - Skjoldmøyslaget
- Jutullaget - Polka I Form Etter Sigurd Biløygard
- Dvergmål - Gamla voner
- Bjarne Øverbø - Ungdomsminne og heimlengsel
- Agnes Buen Garnås og Jan Garbarek - Venelite og Bergjekongen
- Atle Lien Jenssen - Sørg ikke kjære pike
- Camilla Granlien - Der gikk seg to piger
- Bjørn Aksdal - Gjeterstubber: Bukkehornmelodi + Laling + Gjetermelodi + Bukkehornlåt
- Utla - Gorrlaus
- Bjørn Odde - Springleik
- Balkansemblet - Pinnsvinets Drøm
- Knut Hamre - Ungkoneslåtten
- Slinkombas - Hildalen/Knut Heddis Minne
- Tormod Vasaasen - Kjippsprengen
- Britt Pernille Frøholm - Springar etter Lars Olai Nygård
- Gro Marie Svidal - Larstunen
- Harald B. Knutsen - Orrhanen
- Hans Haugen - Gammel rundvals etter Tøger Haugen
- Ingvill Marit Buen Garnås & Jon Anders Halvorsen - Den bakvende visa
- Amund Bjørgen - Nyrnesskreddaren
- Hellik A Juveli - Pål
- Hanne-Kari Bakke - Polka
- Ola Eide - Gjermundhallingen, etter Hansli-guten
- Knut Volløyhaug - Renglender
- Olav Sataslåtten - Gauken etter Olav Dekko
- Helene Waage + Kjell Samkopf + Leiv Solberg + Ånon Egeland - Sjusprang frå Landvik (0428)
- Susanne Lundeng - Marmor II
- Einar Olav Larsen + Vegar Vårdal - Seierstadhopsa (A)
- Ånon Egeland - Per Midtstigen - Vals etter Knut Nord-Juvli
- Jørgen Tjønnstaul - Nordfjorden
- Pål Eide - Vals etter Ivar Bråtå
- Truls Ørpen - Fossmarken
- Kristian P. Åsmundsstad - Bukken stod i brunne
- Annbjørg Lien - Àja
- Eilif Gundersen - Tillill Tove
- Bergaplass, Styve, og Rustad - Jenta fletta håret, reinlendar
- Valkyrien Allstars - Spelemannen
- Helene Tronsmo Kåsen - Lokk
- Gunhild Tømmerås - Bånsullar
- Anders Kjerland - Springar i hardangerform
- Moasveen's Kvartett med venner - Reinlender etter Johan Lund
- Erik Bjørke + Øystein rudi Ovrum - Søljufløyta
- Lillebror Vasaasen - Høngårdspolka, Polka
- Hallingdal Kraftlag - Kulufossen
- Vlada Kanic - Sigøynernes vandresang
- Øyonn Groven Myhren og Odd Nordstoga - Heim i Tvitulid
- Tritulen - Jag gick mig ut
- Five Men in a Boat - Nar eg kommer heim
- Brita Bauthus - Geitene mine
- Odd Bakkerud - Ulrik i Jensestugun
- Agnes Buen Garnås + Anne Marit Jacobsen + Eli Storbekken + Halvor Håkanes + Sinikka Langeland - Kongsdøtrene
- Knut Buen - Bøkår-rennar
- Finn og Øyvind Vabø - Syndebukken
- Olav Moe - Vårflaumen
- Kirsten Bråten Berg - Lill Lisa
- Grindstuen Og Midtli - Ork - Masurka for To
- Liv Merete Kroken - Kjellstadhallingen
- Dalakopa - Finnpolsen
- Arne Johan Olsen - Ørsteinguten
- Westberg og Haugom - Vals
- Tiriltunga - Tjugedalaren
- Jakob Skogum - Springleik etter Fel-Jakup (1821-1876) opptak fra 1962
- Toradertrioen - Trettondagssnoa
- Gunnar Nicolausson + Leif Wilhelm Johansen + Nils Underhaug + Trond Aasan + Trøillbælginj - Sørsilaget, reinlender nr 4 Etter Ola Aspaas
- Sør-Fron Spelemannslag - Vetl-immert
- Ulens kvintett - Masurka
- Sturla Eide Sundli + Trond Åsmund Svenkerud - Bakrusen
- Otto Furholt - Den kaldsteikte
- Alfred Bismo - Langkvålen, springleik
- Nils Furnes - Reinlender
- Embrik Bergaplass - Purka i grinden, springar
- Agnes Buen Garnås - Stakkels gut
- Sven Nyhus - Fandens Polsdans
- Gunnlaug Lien Myhr - Å, giftar du deg / å gifte meg kan inkji nytte
- Sinikka Langeland - Harpa
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Reinlender for en vakkert svingende vei