Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
07.10.2017 • 4 t
- Chateau Neuf Spelemannslag - På Brakka
- Rusk - Gjeitleiken og sparvelille
- Hørkelgaddan - Tremannsril frå Aure
- Gunhild Tømmerås - Peters vise
- Dalakopa - Gammel vals for trollstemt fele
- Håkon Høgemo - Halling etter Andres Nedrelid
- Odd Bakkerud - Laus etter Ola Dekko
- Eilif Gundersen - Det Tilla og det Læt
- Bodø Domkor - Dagsens auga sluknar ut
- Øyonn Groven Myhren og Odd Nordstoga - Gyri tek ut
- Sylfest Stamstadbakken - Gammel-Bøa
- Egil Syversbråten - Fugl'n
- Bjørn Aksdal - Visetone
- Anders Viken - Lidalsbrura
- Grindstuen Og Midtli - Ork - På Vårslepp
- Sven Nyhus - Per Larsa-leken
- Hallvard T. Bjørgum - Førespel
- Kåre - Ork Ørjedal - Pols
- Anders Waernelius + Elisabeth Vannebo + Erlend Eide + Yggdrasil - Imeland
- Inger Marie Lien - Mann'n og kråka
- Knut Buen - Gibøgangar etter Svein Løndal
- Oppdal Spellmannslag - Bansull Bruka I Oppdal
- Øystein Ellefsen - Vals (i Tradisjon frå Numedal)
- Edvard Os - Gukveld mi Mari, her er eg
- Tindra - Det va om lordagskvelden
- Gunnlaug Myhr - Å, uppå det berget
- Sør-Fron Spelemannslag - Hilsen til Gausdal
- Østerdølenes Spellmannslag - Simpel Larsen, springleik av Kjetil Bjørgan
- Camilla Granlien - Jeg beilet en gang til en pige så skjønn
- Vegar Vårdal - Hueknuden
- Indre Sunnfjord Spelemannslag - Hamborgar etter Einar Bakkane
- Marit Gaup Eira - Selgon Mihkkal
- Helene Høye - Halling
- Olav O Aukrust - Det er ikkje fisk å få
- Nordafjells - Polka med støt etter Ola J.Rise
- Bukkene Bruse - Fenta
- Halvor Håkanes - Den svarte blomen
- Annbjørg Lien - Vidvandre
- Tormod Hjermundrud - Smalatappen
- Rønnaug Vangen - Tita ho sat uppi håmainnsete
- Svend Gravåsen - Sprengar
- Tritulen - Handlarns vals
- Nils Stubberud - Introduksjon til Ravnåsen I
- Orleysa - Nystev
- Jai Shankar - Tabla Solo in Teental- Part I
- Vidar Lande - Bjønne-Pers springar
- Hans W. Brimi - N'Knut og Lykkjen
- Magnhild Almhjell - Gammel-Sagjinn
- Trond Steffen Westbeg - fele 1999 - Nordafjells - gangar
- Arne Moslåtten + Torill Stave - Brurevise
- Susanne Lundeng - Jo Annjerso-slåtten
- Torbjørg Aas Gravalid - Håkanes-førli
- Kvarts - Trollhalling
- Steingrim Haukjem - Tråenmann
- Tormod Vasaasen - I Kohagen
- Harald Skullerud + Karl Seglem + Nikolai Ivanov - Søyle
- Einar Henning Smebye - Skøitefart
- Olav Jørgen Hegge - Jenta med Gardé
- Kirsten Bråten Berg - Min Kvedarlund
- Salve Austenå - Jamtaren / Ufredslåtten
- Hilmar Alexandersen - Gamal vals i B-dur
- Birger Liahagen - Springar
- Anne Hytta - Fyrispel etter Svein Løndal
- Småviltlaget - Anders Flaten nr. II + Ringlender frå Feragen
- Leif Aasane - Inkje sutrær je' og inkje gret je', springar etter Ole Nærlieie
- Øyonn Groven Myhren - Silde-Per
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Bruremarsj
- Sigurd Frogner - Veneflamma
- Aaslaug Eggen - Huldrevalsen
- Håkon Asheim - Mit fulde Glas og Sangens Raske Toner
- Karl Eldegard - Rei eg meg på Gjetleskog
- Otto Furholt - Buseten
- Arne M. Sølvberg - Storhallingen
- Ståle Paulsen - Pariser etter Tøger Haugen
- Ulens kvintett - Tussgubbin
- Arnt Magne Haugen - Fangjen
- AskerLadden - Askerfolk
- Finn og Øyvind Vabø - Bøheringen
- Hillborg Romtveit - Ved Totak-strender
- Håkon Høgemo - Bestefarslåtten
- Andris A. Dahle - Fanteladda
- Sinikka Langeland - Gullebrand og Gullbørg
- Ånon Egeland - Knust av sorgens hammer
- Ferdafolk + Ingunn Linge Valdal + Knut Ivar Bøe + Unni Løvlid - Ferdafolk: Unst Bridal March + Halling Etter Gabriel Reed + The White Petticoat
- Karen Fadnes Brattebø - Nedi vester
- Vlada Kanic - Generalprøven
- Bjørn Arild Aksnes + Torill Aasegg + Villy Kvernmo - Dåmen
- Gro Heddi Brokke - So mo åleine i li og lundar
- Jutullaget - Bamsen Min
- Annbjørg Lien + Henry Kaiser + Paolo Vinaccia + Steinar Ofsdal + The Brazz Brothers - The Devil's Dance
- Gunvor,Kari og Oddrun Hegge. M.fl - Røyskatten
- Toradertrioen - Skotsk reel