Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
13.09.2017 • 4 t
- Askerladden - Skumringspols, I. Bjørgo
- Per Bolstad og O.M.Sandvik - Per Bolstad 80-år
- Otto Furholt - Gangar frå Setesdal
- Hadeland Spellemannslag - Polka nr. 2 etter Albert Svea
- Leif Rygg og Knut Buen - Fuglakongjen, rull
- - Heilo-fløyt
- Nils Stubberud - Reiseslått fra Sigdal
- Per Hætta - Vielppis (Hvalpen)
- Knut Buen - Gamal gangar frå Tinn
- Tor Wigenstad - Galopp etter Per Husom
- Inger Marie Lien - Gjetarvise
- Bjørn Aksdal - Bysja, Bysja Bana
- Flukt - Merethes Vise
- Sør-Fron Spelemannslag - Bondevalsen
- Torgrim Sollid - Pols fra Stor-elvdal
- Kirsten Bråten Berg - 2 Stev
- Hilmar Alexandersen - Vals
- Brekken Spellmannslag - I Kvart Slag
- Øystein Ellefsen - Dårun
- Øyonn Groven Myhren - Sommarmorgon
- Westberg og Haugom - Stabbmarsj
- Sigdal Juniorspellemannslag - Litt Ost og Brød
- Sinikka Langeland - Kong diderik og løven
- Annbjørg Lien - Ritual
- Steingrim Haukjem - Gangar Etter Øystein Hovdestad
- Egil Storbekken + Hindarkvartetten - Tusse-reinlender
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Søfteland
- Karl Eldegard - Har du sett noko te' geitene mine
- Vidar Lande - Reinlender frå Åseral
- Leif Thomasgård - Springar
- Susanne Lundeng - Nu Kjem Di Me Brurgrauten
- Ann-Cathrin Tessnes + Dag Gården + Reidar Svare - Rømlingen
- Andres K Rysstad - Bestelanden
- Bjørn Turtums gammeldansorkester - Vals etter Martin Loe
- Dvergmål - Kyrkjekvad
- Torbjørg Aas Gravalid - Høybøfjoshjellen
- Geir Botnen - Nr. 10 Morgo skal du få gifte deg , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Julenissens Barnekor + Tormod Vasaasen + Tove - Fuglebænd Brovold - Musevisa
- Kristian P. Åsmundstad - Æilderdommen
- Ingvar Haanes - Pols etter Klaus Engsvoll
- Tindra - Lukkeleg vaking
- Jan Beitohaugen Granli - Hundedengja
- Håkon Asheim - Fløthaugen
- Ingunn Bjørgo Band - Deep Fried Swede
- Torleiv H. Bjørgum - Sordølen etter Knut Heddi
- Slåttakaran - Onnjenta
- Unni Løvlid - Når eg står her på dei høge nutar
- Magne Myhren - Brennheiten
- Toradertrioen - Næsning på Hamar-mart'n, reinl.
- Mari Boine - Bli med meg til det Hellige fjell (nor t) = Come with me to the Sacred Mountain
- Anne Hytta - Gangar etter Hølje Sjoåsen
- Pål Skogum - Malekaken - halling - opptak fra 1975
- Truls Ørpen - Gangar etter Vilhelm Sorteberg
- Bjørgulv Straume - Uppstaden
- Magne Halberget - Polsdans Etter Far
- Britt Pernille Frøholm og Irene Tillung - Vals etter Spelar-Ola
- David Lindley + Hans Fredrik Jacobsen + Henry Kaiser + Tone Hulbækmo - The Sweet Sunny South
- Torleiv H Bjørgum - Nordalaupen
- Alfred Bismo - Halling e. Emil Bruheim
- Finn og Øyvind Vabø - Vetterkveld
- Harald B. Knutsen - Orrhanen
- Hauk Buen - Myllargutens siste slått
- Nordafjells - Sprenglek etter Ola Nerlo
- Arve Engen - Kjerring-galoppen
- Edvard Os - God aften våres brudepar
- Kvarts - Tre kvarts
- Sevat Sataøen - Halling etter Ola Dekko
- Alvdal spell- og danselag - Lett på tå
- Valkyrien Allstars - Å gjev du batt meg
- Camilla Granlien - Ranumun den unge
- Ånon Egeland - Per Midtstigen - Fykeruds polka
- Leif Halse - Storpolsdansen, etter Lars Olson Vullum
- Ánte Mikkel . Gaup - Cuikka luohti
- Bjørn Odde - Musicus
- Olav O Aukrust - Fangjen
- Bergaplass, Styve, og Rustad - Jenta fletta håret, reinlendar
- Chateu Neuf Spelemannslag - Tversover'n
- Aslak Høgetveit - Der bur to jentur
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Håvard Hedde valsen
- Atle Lien Jenssen - O Tysta Ensomhet
- Agnes Buen Garnås - Fra fjord og fjære
- Oppdal Spellmannslag - Springleik
- Tritulen - Henrik Mjåtveit
- Chateau Neuf Spelemannslag - Gje eg ha vore heima
- Bukkene Bruse - Tordis
- Amund Fosnes - Reinlender
- Bjørgulv Straume + Kirsten Bråten Berg + Kouame Sereba + Solo Cissokho - Bånsullar / Ding ding ide
- Sven Nyhus - Vals
- Arne M. Sølvberg - Halling etter Rasmus Støve
- Frode Fjellheim + Hans Fredrik Jacobsen + Snorre (slagverk Bjerck + Tone Hulbækmo + Toneheim Kammerkor - Mitt håp og trøst
- Eilif Gundersen - Dæ Æ so Lite te Kakurug
- Marit Gaup Eira - Selgon Joreha Elle