Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
28.04.2023 • 7 t 3 min
- Arne M. Sølvberg - Kleivaslåtten
- Hans Tøgersen Haugen - Brurevals
- Hilmar Alexandersen - Bruramarsj
- Spellmannslaget Leik - Spøkelsesvalsen etter Gudbrand Gudbrandsen
- Birgit Lund - Nystev
- Kjetil Løndal - Jenta på Lauvøya, gangar
- Osterøy Spel- og Dansarlag - Seniorane - Einliskarspringar
- Ullensaker Spelemannslag - 15-åringen, vals
- Olav Moe - Springar etter Jørn Hilme
- Dag Vårdal + Hilde Sørnæs + Vegar Vårdal - Masurka / Springar fra Pasvik
- Otto Furholt - Buseten, gangar
- Per Anders Buen Garnås - Luråsgangar
- Anders Kjerland - Bulkospringar etter Per Bulko
- Follo Gammeldans Ensemble - Polkett fra Frogn
- Arvid Engegård + Håvard Svendsrud + Svein Haugen - Galopp (2)
- Lakselv Spellemannslag - Polka fra Honningsvåg
- Ingunn Linge Valdal + Knut Ivar Bøe - Springdans etter Gustav Korsnes frå Tafjord
- Blåmann Blåmann - Tippe tippe tuve
- Osterøy Spel- og Dansarlag - Modulasjonsspringar
- Knut Fausko - Reiselått frå Nes
- Hulbækmo & Jacobsen familieorkester - Huldresang
- Bendik Lund Haanshus + Christo Stangness + Johanna-Adele Jüssi - Alt blir bra (til slutt)
- Peder Gulmoens kvintett - Stølsjenta, reinlender
- Øyonn Groven Myhren - Lye løyndarord
- Klaus Sande - Ein golo gut, rull
- Geitungen - Hopsar
- Åsne Bergset - Tillill Tove
- Slåttakaran - Den barokk, etter Kristoffer Hyttehaug
- Trøillbælginj - Vals Etter Carl W Strøm
- Torleif Snerten - Tre polsker
- Gard Nergaard - Her i gleda, her i sorg
- Hauk Buen - Sandsdalsspringaren
- Johannes Martens + Knut Hamre + Turid Spildo - Håstabøen
- Tyrifjord Spellemannslag - Ringnesen
- Rønnaug Vangen - Vetl-Ola Finndale kom att i går
- Daniel Herskedal + Marja Mortensson + The Trondheim Soloists String Quartet - Piere Åvla / Piere Åvla's Yoik
- Tindra - Kidde Ålo
- Gunnar Dahle - Nummer ein, gangar
- Voss Spelemannslag - Ola Bakar, pariserpolka
- Leif Aasane - Tovil Runningen, springar
- Spring Du Fela - Hans Spelemann
- Storskogen Spellmannsband - Bøasæter'n
- Sturla Eide Sundli - Gautfallen
- Ottar Kåsa - Falkeriset
- Unni Løvlid - La vi lakk' ette' geitå
- Steinar Ofsdal - Sælebakkvisa
- Arne Anderdal - Den lunefulle
- Harald Skullerud + Inga Juuso - Markus Krunegaard
- Sven Nyhus kvintett - Nille Henningsgård
- Johan Varen Ugland + Sondre Bratland - Jeg er frelst, å for en nåde
- Kari Malmanger - Syng i stille morgonstunder
- Renate A. Heggland - Espelandsjenten, slåttestev
- Birger Liahagen + Knut Fauske - Reinlender
- Selbu felebyggerlag - Mandshurian kukkuloilla
- Honndalstausene - Springar etter Samuline Seljeset
- Jørn Halbakken - Halling
- Slinkombas - Ufredslåtten
- Magne Manheim - Å, så sulla ho mor med rokkjen sin, halling
- Håkon Høgemo - Kvelding
- Torpoleiken - Reinlender etter Margit Tveito Gunhildgard
- Oddrun Hegge - Guta, guta, kome att te natten - langeleik
- Kristin Skaare + Susanne Lundeng - Kila roa bane
- Per Midtstigen + Ånon Egeland - Huldrevals
- Anne Hytta + Johanne Flottorp + Tuva Færden - Knebukseslåtten
- Knut Hegle - Vals
- Toradertrioen - K.D.L. ska E.K., reinlender
- Oddvar Nygaard Kvartett - Skreddar'n
- Berit Nordland - Máret-Johanas Johanas
- Ole Bjarnes - Fotfolkets hyldnings-snoa
- Tor H. Homleid - Fossheimen
- Åse Teigland - Vassendaslåtten
- Ole Andreassen Hole - En lystig aften, polka
- Pål Skogum - Stor i stugun, springleik etter Fel-Jakup
- Ánte Mikkel Gaup - Åse Vullenieida Solli
- Fribo - Hei huskom i hei
- Knut Buen - Myllargutens bruremarsj
- Arne M. Sølvberg - Syttiåringen, springpolka/masurka
- Daniel Sandén-Warg - Lofthusen
- Truls Ørpen - Sortebergen, springar - etter Wilhelm Sorteberg
- Bent Jacobsen + Jan Frostvoll + Jens Nyplass + Siw-Marit J. Nyplass - Kåsveien, marsj
- Mads Kuraas + Ole Jørgen Tamnes - Blistrar'n
- Tone Hulbækmo - En kjærlig avskjed
- Nils Økland - Horisont
- Jon Anders Halvorsen - Andelaus tale
- Britt Pernille Frøholm - Springarkule på trollstilt
- Skråkk - Kattugla
- Rusk - Trollfuglen
- Ståle Paulsen - Polsdans fra Drevja etter Walter Solli
- Vidar Lande - Bjørnaraatona
- Anne Gravir Klykken - Herr Ola han tjener i kongens gård
- Ruth Anne Moen + Syndebukken Spelemannslag + Terje Støve - Fløyteslått etter Torbjørn Byrkjeland
- Christian Borlaug - Sevlen etter Lars Fykerud
- Patrik Andersson - Vals fra Østerdalen
- Annel Nieiddat - Irgiluohti
- Malm Trekkspillklubb - Libertango
- Glima - Nystev
- Naustedalen Spelemannslag - Parierpolka
- Mats Berglund - Maliserknutspringdans från Aurskog
- Sinikka Langeland - Brudesang frå Solør
- Tanabreddens Ungdom - Lák'sjåga bæggán
- Erik Oddmund Fostervoll + Gro Kjelleberg Solli + Øystein Sandbukt - Litj-Pelle
- Olav O. Flåto - Reinlender
- Erlend Apneseth - Sviv
- Kirsten Bråten Berg - Det var du og det var je'
- Steingrim Haukjem - Sylfes-Knut
- John J. Grønli - Leken åt Bønsa
- Magnhild Havdal Almhjell - Ro ro rekje
- Elias Akselsen - Romano Raklo (Romanivise)
- Earlybird Stringband - Ril fra Landvik etter Ånon Egeland
- Hauk Buen - Vesle Signe
- Knut L. Sandal - Brureslått
- Bodil Haug - Sig mig o broder hvad vei går vel du
- Kristian P. Åsmundstad - Kråkevisa, dyrevise
- Susanne Lundeng - Galopp e. Kristian Johansen
- Mikkjel Kåvenes - Hallingen
- Per Anders Buen Garnås - Knut Dahles farvel til Noreg
- Gro Marie Svidal - Springar etter Knut I. Sandal
- Gunnlaug Lien Myhr - Jeg så et lite lam
- Hans Fredrik Jacobsen - Snipp Snapp Snute
- Aksel Eriksen - Ninhn se alkaa tmki reisu
- Peder Nyhus - Sulhuslek
- Johannes Dahle - Eldhusgangaren
- Leif Rygg - Bygdatråen
- Åsmund Reistad - Rykkinnbussen
- Folldal Spellmannslag - Reinlender etter Tormod Sæteren
- Edvard Ruud - Julgeitsonen
- Hilmar Alexandersen - Galopp etter Adolf Reitlo
- Anders Erik Røine + Ingvill Marit Buen Garnås - Villfar og sylvklår
- Unni Løvlid - Nu dagens lys sig sniger hen
- Sigurd Brokke - Rammeslått 1
- Odd Bakkerud - Sølve-Knut
- Gåte - Solfager og Ormekongen
- Ingeborg Ulberg Sommer - Milla jul & nyttår
- Atle Lien Jenssen + Stein Villa - Gjeterguttens blåmandag: Gjeterguttens halling
- Andreas Ulvo + Morten Barrikmo Engebretsen + Åshild Vetrhus - Frå høge himmel
- Eivind Mo - Myllarspringar
- Linda Gytri - Tegode
- Ingunn Stræte Lie + Jo-Asgeir Lie - Birger Liahagen "Greatest hits": Springar etter Trond Wøllo / Reinlender etter
- Annar By - Det var en aften silde
- Nordnorsk Visegruppe - Nordavind blæs på horn
- Torleiv H. Bjørgum - Uppstaden
- Ingebjørg Lognvik Reinholdt + Juhani Silvola - Guro Heddelid
- Knut Hamre - Brureslått etter Magnus Botnen
- Gundersens Hornsekstett - Kjerring vals 1 og 2
- Haldor Røyne - Raklekjølkin
- Ragnhild Furebotten - Lykke
- Egil Urvolds Gammeldansgjeng - Polsdans
- Bjarne Herrefoss - Sagafossen
- Fridtjof Erneshagen - Vassendaslåtten
- Knut Myrann - Springar
- Sivert Andreas Holmen - Heksedansen, springar
- Johan A Andersen - Gáhttu
- Sverre Bjørkås - Sprenglek i posisjon
- Tiriltunga - Gommolåtten
- Berit Opheim Versto - Grautatvoro
- Astri Skarpengland - Rev rev raude
- Mikkel Storeli - Låtten svensken hulla
- Glåmos Spellmannslag - Finnskovalsen
- Geir Egil Larsen - Stigerslått 1
- Synnøve Brøndbo Plassen - Neimen um e ville
- Birger Mistereggen + Leiv Solberg + Ragnhild Furholt - Jeg lagde mig saa silde
- Trygve K. Vågen - Elgskyttaren
- Benedicte Maurseth - Huldrespringar
- Ford Ann-Turi + Ford Folk - Greve Guncelin
- Ola G. Okshovd - Jønsokdagen
- Fam. Iver Lind - Pensionisten
- Per Arve Monan - Slekterne de skifte om, slåttestev
- Agnes Buen Garnås + Harald Gundhus - Gjendines bådnlåt
- Silje Solberg - Rudl etter Nils Brakvatne (No. 1)
- Einar Henning Smebye - Skøitefart
- Ingvar Hegge - Svein i Sjøgarde
- Bjarne Haug - Skjeggenesvalsen
- Annbjørg Lien - Gluggjen
- Anita Solheim Bråvoll - Rottenikken, reinlender av Anton Svendsen Myrvoll
- Gabriel Fliflet - Vinden som sommeren bor i
- Harry Borgen + Jens M. Magnussen + Malvin Hjortland + Per Holth - Dans på dørken, sjømannsvals
- Eli Storbekken - Gjætervise
- Biret Ristin Sara + Ravna Anti Guttorm - Ánne Riittá
- Jakob A Vingsand - Vingsandbekken
- Brita Bratland - Hjuringen sat på berget det blå
- Lajla Renate Buer Storli - Rull etter Kjetil Kannikeberg
- Gunnar Stubseid - Nordafjells
- Øyvind Brabant - Klonkenspringar
- Spelemannslaget Dåm Og Drag Junior - Romsdalsbruden