Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
25.04.2023 • 9 t 3 min
- Bjørn Kåre Odde + Espen Wensaas - Røysheim-gamla
- Elin Brandvoll Seppola - Amalia armas
- Einar Olav Larsen + Gjermund Larsen - Førdesuite: Morgenbrud
- Ingvar Hegge - E o du o jentudn vår
- Tor Hoslemo - Huldreslåtten
- Elfi Sverdrup - Velt alle dine veie
- Håkon Nielsen + Robert Normann + Sigbjørn Bernhoft Osa - Trønderpols
- Follo Gammeldans Ensemble - Masurka fra Frogn
- Göran Håkansson + Mats Berglund - Polska efter Jon Andersson (1)
- Tradisjonskvintetten - Vals etter Kjøl-Ola
- Andres Knutsson Rysstad - Bestelanden
- Anne Gravir Klykken - Så såg han ud suurøit og klein
- Håkon Høgemo - Våryra
- Odd Bakkerud - Tjednbalen, springar
- Ola Grihamar - Lydarlått
- Susanne Lundeng - Gammel vals e. Leiv Valberg
- Sturla Eide Sundli - Springleik nr. 4
- Lars Holm - Ved Herjevatnet, vals
- Andreas Kollvangnes + Kristoffer Kleiveland + Maria Skjeldrum Toppe + Steinar Strand Hansen - Halling etter Nils Brakvatne
- Gunnlaug Lien Myhr - Era knivadn sløv te bite
- Tufskrøkjun - Leirdengja
- Ståle Paulsen - Brurvals etter Jakob Iversa
- Slåttakaran - Endalingen, etter Ole Andersen Enmo
- Tone Krohn - Brudemarsj
- Hornindal Spelemannslag + Spelemannslaget Fjelljom - Gammalt (gammelspringar) etter Magne Maurset
- Stambordet - Gråtaslaget
- Kristian Røste - Rheinlender fra Modum
- Olav Luksengård Mjelva - Leken hass Koj-Jens
- Bjørn Aksdal - Kille lempe svart aue
- Tove Halbakken Resell - Rundom "Mine strenger"
- Vidar Lande - Amtmannen
- Hauk Buen - Siklebekken II
- Benedicte Maurseth - Lett regn av lys
- Bjørgo & Reistad - Kveldsvisa
- Torleiv Bolstad - Ei Jørnvrengje, springar etter Jørn Hilme
- Tanabreddens Ungdom - Jovnna
- Gro Heddi Brokke - Eg kjenner dreien, eg kjenner faktin
- Jon Anders Halvorsen - Han kan skjemt' å ver' glad
- Osterøy Spel- og Dansarlag - Juniorane + Osterøy Spel- og Dansarlag - Seniorane - Brakvatne-vals
- Engebret Ødegård + Tyrifjord Spellemannslag - Eglefisken etter Knut Ødegård
- Sør-Fron spelmannslag - Gamel-Nermoen, hamburger
- Anders P Bongo - Mikkela Mikkel
- Inant - Galopp etter Ole Salthammer
- Talleiv Røysland - Jondølen
- Berit Opheim + Sigbjørn Apeland - Nu hviler mark og enge
- Jens A. Myro - Den eldste, springar
- Mads Erik Odde - Memuruhallinagen
- Mary Seppola Rasmussen - On hauska veisata Jesuksesta
- Reidar Aksnes kvartett - Fiolen min
- Knut Buen - Myllargangar
- Sigrid Moldestad - Ta den ring
- Geitungen - Vil du vera med og følgja gamla ned i gravå...?
- Anders Erik Røine + Asbjørn Bratås + Pål Bratås + Synne Frogner - Reinlender etter Olav K. Bratås
- Rauma Spelmannslag - Klinken
- Ronny Kjøsen + Thomas Lomundal + Øyvind Smidt - No 21 Engels Dands
- Lars Holø - Vals
- Kirsten Bråten Berg - Stilt å drøymande gjenge livi
- Johannes Dahle - Springar etter Harald Smedal
- Silje Solberg - Halling etter Nils Brakvatne (No. 6)
- Marius Steen - Valdreselven
- Familien Skuggerud - Oles polka
- Alfred Åsheim - Vals
- Daniel Sandén-Warg - Klunkaren
- Kjetil Løndal - Flesbergingen
- Leif Rygg - Gamle Teigen
- Arne Sandum + Ivar Nermoen + Toradertrioen + Tore Løvgreen - Låtten hass Fråstall Hukreset
- Folldal Spellmannslag - Skotsk etter Thorvald Trondsgård
- Inga Juuso - Biera Máret
- Kåre Taraldsen's Spelemannslag - Den første valsen
- Anita's - På fest i Myggbukta
- Britt Pernille Frøholm + Irene Tillung - Ovalen
- Knut Myrann - Skurdalsdansen
- Sivert Andreas Holmen - Sørre Myrelåtten, springar
- Susanne Lundeng - Pariser e. Lars Hellan
- Ellev Indahl + Hildur Indahl - Brurmarsj
- Ingvill Marit Buen Garnås - På Grønalihei
- Gabriel Fliflet + Kristoffer Chelsom Vogt - Floragram
- Gro Faremo - Båni ligg i brondo
- Steinar Strøm - Reinlender etter Anders G. Stubberud
- Helge Grandes kvintett - Gammel polka
- Hilmar Alexandersen - Pols frå Innherred
- Jo Gjermunds + Jo Gjermunds med spellvenner - Hodalsbrura
- Gard Nergaard - Reinlendar etter John P. Sveinall
- Øyonn Groven Myhren - Gullmon
- Unni Løvlid - Når eg står her på dei høge nutar
- Ford Ann-Turi + Ford Folk - Guldbolden
- Hans Fredrik Jacobsen - Pols og kulokk
- Berit Nordland - Juháš-Ánne
- Birgit Lund - Lisle jenta ho sat i tanka
- Torkjell Haugerud - Førnesbrunen - gangar etter Knut Dahle
- Arne M. Sølvberg - Valsen 'na Asbjørg Otelie
- Helga Myhr - Kjærligste Jesu
- Visdals Kvintett - Haugtusselåten
- Hans Tøgersen Haugen - Masurka
- Hørkelgaddan - Vestlandspolka
- Gunnar Stubseid + Iver Kleive + Per Egil Hovland + Sondre Bratland - Som den gyldne sol frembryter
- Alfred Maurstad - Dugnadsvalsen
- Leif Aasane - Trasjen
- Rønnaug Vangen - Suli, luli godt bån
- Susendalingan - Drengen
- Sven Nyhus - Thorvald Olsa-lek nr.2, pols fra etter Peder Nyhus
- Tor H. Homleid - Sandsdalsgangaren
- Knut Hamre - Spelar-Guro
- Vibå Spelemannslag - Dei finaste jentene
- Arne Moslåtten - Hallibrekka (el) den som Rullar ette' golve'
- Arvid Engegård + Håvard Svendsrud + Svein Haugen - Rosen, mazurka
- Ålen Spelmannslag - Livet en drøm
- Rikkar Larsen Skjelkvåle - Vigstadmoin
- Tarjei Brokke - I danseringjen eg glåpte etti
- Ingebjørg Lognvik Reinholdt - Denne drammen
- Einar Mjølsnes - Muraren, halling
- Christian Borlaug - Kivlemoyspringar 1 etter Knut Dale
- Andreas Ulvo + Frode Haltli + Sigurd Hole - Lavo lavo gokko
- Johan A Andersen - Máttaváre luette
- Sigurd Brokke - Slåtten hans Borgår
- Anne Gravir Klykken + Frøydis Grorud - Op på di fjella
- Arne Bjørndal + Jon Rosenlid - Vals av Gabriel Reed
- Gundersens Hornsekstett - Galopp “Hilsen til Eidsvoll”
- Vingelen Blandakor - Tonen
- Dr. Larsen - Ane Mattisde-slåtten
- Ingunn Linge Valdal + Valldal Spelemannslag - Springar, etter SylfestTafjord og Mons Hauge
- Hauk Buen - Håvards draum, springar (1973)
- Erlend Apneseth - Rull etter Lars Skjervheim
- Rune Martinsen - Dans på Heggehaugen
- Alvdal spell- og danselag - Mælbekksusen
- Vegar Vårdal - Galopp
- Strengfolket - Sels masurka
- Anne Hytta + Johanne Flottorp + Tuva Færden - Springar frå Heddal
- Anders Kjerland - Dalsleiten
- Torleiv H. Bjørgum - Brokkereguleringji
- Per Åsmund Omholt - Leirsplassingen
- Jonas H. Hoksnes + Kvartetten + Øystein Sandbukt + Øyvind Sandum - To skotskar på rad
- Harald Gullikstad - Carolina Wicklund 2
- Solveig Haugen - Saulokk med trall
- Kirsten Bråten Berg - Andante funebre
- Buen og Svendsruds kvartett - Jon der nord, etter Asmund Buen
- Anette Thorsheim - Herr Erlend, marsj
- Odd Bakkerud - Den som rullar etter golvet
- Knut Trøens kvartett - Reinlender
- Ánte Mikkel Gaup - Sohkaguorran
- Vidar Lande - Gulldropen
- Øyunn Romtveit - Tarkjell (Lauskaren)
- Fridtjof Erneshagen - Sandsdalen
- Olav Luksengård Mjelva - Peisestuggu
- Tone Hulbækmo - Matmonsen
- Nordnorsk Visegruppe - Sulla lulla liten ting
- Spelemannslaget Dåm Og Drag - Masurka i form frå Tresfjord
- Arve Moen Bergset - Religiøst stev
- Sigurd S. Eldegard - Halling
- Veggpryden - Brudedansen
- Thomas Nilssen - Masurka etter Peder Talbak
- Adjágas - Leaikás Seahkat
- Britt Elise Skram - Skvetten og spretten
- Per Anders Buen Garnås - Huldrejentas lokketonar
- Samuel Bergset - Nordfjordspringar (2)
- Slinkombas - Det ene mig angrer
- Eilif Gundersen - Ved Tallsjøen / Har du tid / Svar fra Skogen
- Dalakopa - Reinlender m/oppstemt ters
- Ålesund Spelemannslag - Reven sat på sete
- Gjermund Bråten - Om berg og dalar dom kunne tala
- Mari Ormberg - Edding i Skarets halling
- Ingebjørg Bratland + Odd Nordstoga - Farvel farvel
- Annlaug Børsheim - Kjømbergen, rull av Olav Isberg
- Øyvind Brabant - Vrengja
- Astrid Sulheim + Mari Midtli - Skunde deg, jente
- Susanne Lundeng - En dans tel han Harald
- Per Midtstigen - Springar frå Tunhovd
- Anne Kari Hårnes + Ivar Anton Waagaard + Kjetil Bjerkestrand + Sigmund Groven - Mainatt
- Gro Marie Svidal - Halling frå Tysnes
- Skråkk - Naar mai maaned stunder til
- Ola Opheim - Heringstadhallingen
- Drevja Spelmannslag - Vals III
- Erlend Viken Trio - Mino
- Trygve K. Vågen - På Møsstrond
- Voss Spelemannslag - Urheimen, rull etter Ola Mosafinn
- KulokkCall - Sara
- Lom Spelmannslag - Dansar-Hans, springleik
- Sverre Haugli - Springar
- Gro Kjelleberg Solli + Nordmøre Spelemannslag - Sulla lulla lite ban
- Gunnar Dahle - Knut Dahles farvel til Norge, gangar
- Finn Vabø + Oddmund Dale + Øivind Vabø - Hamborgar
- Gard Nergaard - Her i gleda her i sorg
- Toradertrioen - Durspelpolkaen
- Jørgen Nyrønning - Ha du hørd den du?
- Husk - Reinlender etter Ingebrigt Djupdal
- Mattias Bismo - Konkurrent nr. 2, springleik
- Hallvard T. Bjørgum - Skorsvikjen
- Knut Buen - Håvards draum
- Leif Rygg - Rimfakse
- Steingrim Haukjem - Gangar etter Myllargutens son
- Kristian P. Åsmundstad - Oss ha gjort
- Fossegrimen - Nordlandspols
- Daniel Sandén-Warg - Rammeslått 2
- Brita Bratland - Å, du vesle Per
- Johannes Martens + Knut Hamre + Turid Spildo - Kongstunen / Eg ser deg
- Arnt Haugen + Ingolf Sunde - Galopp e. Karl Dalen
- Pål Skogum - Skrindjenta, springleik
- Ståle Paulsen - Vals etter Tøger Haugen
- Anna Nyhus + Glåmos Spellmannslag - Fikservalsen
- Ellen Lohne + Jon Kirkebø Rosslund + Krohn & Lohne + Olaf Kamfjord + Tone Krohn - Kråka
- Osterøy Spel- og Dansarlag - Hopparen / Cotton Eyed Joe
- Berit Lurdalen + Erik Strysse + Jorun Lid + Knut Hotvedt + Vidar Rogstad - Vesle-Blakka
- Jørn Halbakken - Polsdans "Huldrelåt"
- Hekla Stålstrenga - Verdens dom
- Geir Egil Larsen + Hilmar Alexandersen + Petter Andreas Røstad - kvartett - Polsdans 2 etter Olaf Ness
- Bjarne Herrefoss - Ligangaren
- Indre Sunnfjord Spelemannslag - Frå måneskinn til snødrev
- Helene Waage + Leiv Solberg + Ragnhild Furholt - Nystev - (bar' ein time du vil meg elske) (beg l)
- Arne Nordskaug + Sven Nyhus - Reinlender
- Magne Eggen Haugom + Tron Steffen Westberg - Pols
- Torill Aasegg - Lomsøyslåtten
- Kaisa Vilhuinen - Ähkytauvil luku
- Vegar Vårdal + Ånen Lauen - Gråtaslaget
- Hauk Buen - Nordfjordingen
- Unni Løvlid - Male male pøkjen
- Arne Olsen - Vesle jenta mi
- Elias Akselsen - I Egyptens mørke
- Edvard Ruud - Kråka sat på garitind
- Ryfylke Visegruppe - Kvi gjeng du so einsleg?
- Einar Løndal - Kvilemøyane, lydarslått
- Åse Teigland - Huldreslåtten til Ola Håstabø
- Torpoleiken - Huldrelått
- Olav Skaslien - Det var en mann ifrå Hakkedal
- Ingvald Johansen - Iso kallion vieren
- Jorun Marie Rypdal Kvernberg + Magne Vestrum + Unni Boksasp + Ånon Egeland - Sulla Lulla
- Tiriltunga - Bufarsveinen
- Halldor Meland - Den frilunde Rheinlænder
- Knut Fausko - Spretten
- Anders Hall + Arne Anderdal + Leif Ingvar Ranøien - Tuvalåtten
- John André Eira - Lákkonjárga
- Ingeborg Ulberg Sommer - Hinnes Marit-Faster
- Jon Elling Buen Garnås - Fille-Vern
- Lars Skjervheim - Springar etter Sjur Helgeland (Grindeguten)
- Kirsten Bråten Berg - To bånsullar (etter Ingebjørg Liestøl, Åseral)
- Thorleif Stave - Springar etter Botolv Gurigard
- Brekken Spellmannslag - Feragsvalsen