Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
15.12.2017 • 7 t 57 min
- Arne M. Sølvberg - Hamborgar av Jon Rosenlid
- Mari Boine - Bli med meg til det Hellige fjell (nor t) = Come with me to the Sacred Mountain
- Pål Skogum - Skrindjenta - springleik - opptak fra 1977
- Hallgrim Berg - Sortebergen
- Sven Nyhus Kvartett og Glåmos Spellmannslag - E du bøl?
- Østerdølenes Spellmannslag - Stor-Elvdalspolsk etter Martinus Helgesen
- Agnes Buen Garnås - Liti Kjersti som stalledreng
- Annbjørg Lien - Cantabile
- Johanne Flottorp - Gangar etter Taddeiv Rosevadd
- Trio Mediaeval - Solbønn
- Erlend Apneseth - Brureslått etter Knut L. Sandal
- Geir Botnen - Nr. 4 Siri dale visen , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Anders Viken - Den glade Blekkmakar
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 33.sats
- Gunnlaug Lien Myhr - I Hallingdal
- Vidar Lande - Gunnu mae tjønnas springar
- Grindstuen Og Midtli - Ork - Torestugrau'n
- Sigmund Eikås - Stillelåt (lydarslått)
- Synnøve S Bjørset - Bensen
- Nils Stubberud - Hei, Kari Rud
- Mattisgard & Røine - Sudan Dudan
- Bjørn Odde - Springleik etter Anton Marstein
- Anne Holth - Jomfruen gikk udi høien sal
- Atle Lien Jenssen - Reinlender
- Olav Moe - Heksedansen, springar
- The Brazz Brothers og Vågå Spelemannslag - Førstekvilet
- Stein Versto - Flatabøen
- Gunhild Tømmerås - God morgon
- Bjørn Oksnes + Christiania Thour- Og Runddansensemble + Dag Vårdal + Ingebjørg Skrindo + Lars Andreas Haug + Vegar Vårdal - Jenny Française: 6.sats
- Alvdal spell- og danselag - Mælbekksusen
- Truls Ørpen - Bruremarsj
- Halvor Håkanes + Henrik Ødegaard + Knut Buen - Brynjulv Olsson
- Daniel Sandén-Warg - Skjoldmøyslaget
- Sigdal spelemannslag - Springar etter Helge Reistad
- Rønnaug Vangen - Å har du høyrt gauken, du gamle mainn
- Tindra - For alt du gav
- Øystein Ellefsen - Eg og du
- Håkon Høgemo + Tom Karlsrud - Metta I Tråna
- Chateau Neuf - Nu er en dag fremliden
- Eli Storbekken - Kølkjørervise
- Geitungen - Gudmunddansen (etter Ivar og Trygve Fuglestad)
- Åse Teigland - Huldreslått etter Eirik Medås
- Byttingen - Liarosa mi då
- Erling Kjøk - Peder Gaupar
- De Fyruge + Tormod - Vasaasen - Vallsetminner
- Jutullaget - Den Sjuke
- Arne Bjørndal - Ein golo gut
- Lars Underdal - Gullfakse
- Kvarts - Mariannes polska
- The Brazz Brothers + Våga Spelmannslag - Springleik
- Sinikka Langeland - Rune mot uhell og sykdom
- Strengfolket - Idar og Petra
- Nils Økland - Gå Nu Hen og Grav Din Grav
- Hilmar Alexandersen - Polsdans
- Tora Raknes - Det er så vent i Vinje kyrkja
- Kåre Nordstoga + Pål Bratås + Runi Wold Kristiansen + Toivo Skogheim - Ulvelilægret
- Bjørgulv Straume + Kirsten Bråten Berg + Kouame Sereba + Solo Cissokho - Sordølen / Kody Nadioulo
- Hans W. Brimi - Huldra nedpå kveen
- Lorentz Hop - Springar
- Westberg og Haugom - Storbrekkingen
- Inger Marie Lien - Mann'n og kråka
- Johan Anders Bær - Piera Ánde
- Olav Øyaland - Haugelåt etter Brynjulv Olsson
- Ivar Odnes + Øystein rudi Ovrum - Kari Kluften
- Kenneth de Gala - Gullfakse
- Tormod Vasaasen - Sol I Flagrende Serk
- Otto Furholt - Vals
- AskerLadden - LaddenLender
- Magne Myhren - Kongelåtten
- Ånon Egeland - Per Midtstigen - Springdans etter Hans Nybø
- Sør-Fron Spelemannslag - Reinlender etter Konrad Skogå
- Einar Olav Larsen + Vegar Vårdal - Firetur fra Namdalen (B)
- Steingrim Haukjem - Gangar Etter Øystein Hovdestad
- Signe Flatin Neset - Floketjønn
- Sigurd Brokke - Frujorden
- Anneli Nesbakken + Bodil Haug - Hullalått
- Torhild Ostad - Gret du barnet
- Annbjørg Lien - Astra
- Knut & Nilsemann - Masurka fra Numedal
- Britt Pernille Frøholm og Irene Tillung - Gluggjen
- Bukkene Bruse - Norafjølls
- Unni Løvlid - Den fyrste song
- Kirsten Bråten Berg - Myllarvisa
- Knut Sandal - Springar
- Moasveen's Kvartett med venner - Masurka fra "Eiteråpositivet"
- Petter Eide - Garmo-marsjen
- Tom Willy Rustad + Willy Rustad - Masurka
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Jubilee
- Rusk - Halling etter Halteguten
- Knut Buen - Trollspringaren
- Berit Opheim + Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Grautatvåro
- Ofsdal/Berg/Jacobsen - Bruremarsj fra Vingelen
- Marit Mattisgard - Løva løva line
- Susanne Lundeng - Nøktern
- Tritulen - Adam & Eva
- Sondre Bratland - Seljefløyta
- Ola Narr - Zoppo
- Kjersti Wiik - Ima grima
- Torleiv H Bjørgum - Seks stev til ymse tonar: Spor 29
- Aage - Ens Grundstad - Firetur fra Landvik
- Knut Hamre - Kongstunen
- Tindra - Annemor mi jenta
- Toradertrioen - Vals etter Edv. Breivik
- Hardingrock (Starofash, Ihsahn og Knut Buen) - Den Bergtekne
- Per Anders Buen Garnås - Morgonvandringen, gangar etter Hauk Buen
- Jakob Skogum - Den der nest - springleik - opptak fra 1954
- Øystein Ellefsen - Domparn
- Rolf Kristoffer Seldal - Den dubble revelje
- Elisabeth Kværne - Bjøllelåtten
- Ulens kvintet - Reinlender etter Thorvald Tronsgård
- Sven Nyhus - Tydalingen
- Andres K Rysstad - Fille-Vern - hardingfele
- Jens A Myro - Goffalåtten
- Jorun Marie Kvernberg og Øyvind Sandum - Blø
- Nils Stubberud - Gunnarson
- Øyonn Groven Myhren og Odd Nordstoga - Ned att
- Odd Bakkerud - Hallingstugu
- Heimføingan - Låtten Hass Amund
- Levor Laa - Vesle Kari Rud
- Kvarts - Springleik etter Mattias Bismo
- Herleik Stuvstad - Gamle Guro
- Glåmos spelenannslag - Blind-Ola
- Håkon Asheim - Fløthaugen
- Vigdis Larsen - Nattergalen
- Vidar Lande - Gangar etter Torjus Odden
- Leif Rygg og Knut Buen - Ein golo gut, rull
- Ragnhild Furebotten Trio - Lykke
- Bjørn Odde - Halling lært av Hans Brimi
- Jon Faukstad - Grårisingen
- Laurits Tangen - Reinlender
- Chateu Neuf Spelemannslag - Jentelokken (Lyrisk masurka)
- Hillborg Romtveit - Besteforeldre
- Annbjørg Lien - Prisme
- Stein Versto - Regndagen
- Elias Akselsen og Hulda Johansen - Vigartvisa
- Sevat Sataøen - Den synste
- Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Dortea
- Egil Syversbråten + Gunnlaug Lien Myhr - Hallingar
- Flukt - Melvin
- Hauk Buen - Igletveiten
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 11.sats
- Ulens Kvintett - Gåmål Dovring (lært av) Wigenstad, Tor
- Sigmund Eikås - Springar etter Anders Viken
- Sturla Eide Sundli + Trond Åsmund Svenkerud - Springleik
- Truls Ørpen - Tangeslåtten
- Nymoderne - Storingen
- Bjarne Øverbø - Guro rid til ottesong
- Erik Bjørke - Halling
- Øyvind Brabandt - Kongelåtten
- Tormod Vasaasen - Vårvakrevalsen
- Harald Fylken - Springar
- Tor Wigenstad - Reinlender
- Knut Buen - Hallingrosa, springar
- Slinkombas - Linborgen
- Folk & Rackare - Ut kommer staffan
- Torunn Raftevold Rue + Vegar Vårdal - Tretur frå Hornindal
- Leif Aasane - Skeimakeren, springar etter Ole Nærlieie
- Eilev Smedal - Sindroen
- Andris A. Dahle - Bustebakkin
- Barbro Abrahamsen - Lokk
- Kirstina Øverland - Kulokk
- Geir Botnen - Nr. 19 Gjendines bådnlåt, fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Omholt, Egeland, Knudsen, Berge - Vals etter Harald Modalen
- Dalakopa - Vals åt Thuva og Anders
- Streif - Saktmodig bruremarsj
- Sinikka Langeland - Der bodde en jente i nordiske land
- Dreng Ose - Noralaupen etter Eivind Åkhus
- Stranda spelemannslag - Gluggen, skotsk
- Ånon Egeland - Per i Knaben
- Amund Bjørgen - Jo Torstugun
- Hallgrim Berg & Erik Røine - Springar etter Nils Beitohaugen
- Olav Tveitane + Rolf K Seldal + Sigbjørn Apeland + Siri Dyvik - Feiar frå Hordaland / Feiar frå Vestlandet II
- Dvergmål - Elskhugsstev
- Arve Moen Bergset - Dagsens auga sloknar ut
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Rapthusen
- Torleiv Bolstad - Springar
- Eli Storbekken + Halvor Håkanes - Lilt kjersten
- Steinar Kyvik og Petra Henriksen - Var det jeg eller var det du
- Annbjørg Lien - Dragos
- Hans W Brimi - Den Blå Slått
- Østerdølenes Spellmannslag - Galopp etter Magnus Nytrøen
- Elshan Mansurov + Hallvard T Bjørgum - Tello/nor
- Per Midtstigen - Springar