Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
12.11.2017 • 7 t
- Ann-Cathrin Tessnes + Dag Gården + Knut Kjøk + Reidar Svare + Stormti - Huldré å 'n Eilland
- Sigurd Brokke - Frujorden
- Kirsten Bråten Berg - Liti Kjersti
- Five Men in a Boat - Nar eg kommer heim
- Utla - Drengen
- Audun Eken + Gro Kjelleberg Solli + Knut Egil Kristiansen + Onkelfolke + Tove Solheim + Øystein Sandbukt - Kasta beinet + Halling
- Torleiv Bolstad - Lydarlått
- Helge A Norbakken + Håkon Høgemo + Karl Seglem + Reidar Skår - Rørsle
- Ånon Egeland - Springedans
- Aage - Ens Grundstad - Stegvals
- Unni Boksasp - Jeg havde meg en venn
- Jorun Marie Rypdal Kvernberg + Øyvind Sandum - Tidens løsen
- Heimføingan - På Flyttefot
- Mari Boine - Ále Sat
- Tore Bruvoll & Jon Anders Halvorsen - Ungjentedraum
- Ulens kvintett - Tussgubbin
- Steingrim Haukjem - Fjellmannjenta
- De Fyruge + Tormod - Vasaasen - Månelys Natt
- Anders Viken - Kjør På!
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Namnlaus Skåsk I Lomstradisjon
- Småviltlaget - Leken hinnes Kokk-Sofia (pols)
- Ola Eide - Springleik fra Lalm
- Slåttakaran - Hoppvals
- Odd Bakkerud - Rotnheims-Knut
- Aslak Høgetveit - Mælefjøllvisa
- Annbjørg Lien - Butterfly
- Toradertrioen - Næsning på Hamar-mart'n, reinl.
- Kristian P. Åsmundstad - Truls med bogom
- Tritulen - Gå nu hen
- Øystein Ellefsen - Spursmann
- Helge Hysjulien - Huldresltten
- Finn og Øyvind Vabø - Samuel i Espa
- Elias Akselsen og Hulda Johansen - Varulven
- Slinkombas - Brureslag frå Setesdal
- Vidar Underseth - Halling
- Hardingrock (Starofash, Ihsahn og Knut Buen) - Margit Hjukse
- Ulens Kvintett - Springleik
- Atle Lien Jenssen - Bukkehornmelodi
- Jorun Marie Kvernberg - Reinlender
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Ute på havet
- Knut Buen - Myllargangar etter Halvor Flatland
- Kvarts - Grovsmed på ball
- Torkjell Haugerud - Heiloen
- Rønnaug Vangen - Suli luli, godt bån
- Synnøve S Bjørset - Bensen
- Geir Botnen - Nr. 7 Røtnamsknut , fra Slåtter, op. 72 (utdrag)
- Familien Odde - Skotsk etter Erling Kjøk
- Ola Narr - Elfi
- Annar By - Du høie fryd for rene sjele
- Hallvard T. Bjørgum - Skjoldmøyslaget
- Sven Nyhus - Reinlender
- Halldor Meland - Håstadbøen
- Jarle Simensen - Lurlåt
- Sigdal spelemannslag - Springar etter Ola Spellemann
- Arild Andersen + Bendik Hofseth + Bugge Wesseltoft + Frode Alnæs + Kirsten Bråten Berg + Nana Vasconcelos - Svarm (0217)
- Olav Øyaland - Ha du'kje hoppa
- Sør-Fron Spelemannslag - Springdans
- Oddemann Haugen - Laus fra Ål
- Tom Willy Rustad + Willy Rustad - Reinlender
- Dalakopa - Spelemanshøytid
- Alvdal spell- og danselag - Slåttleken
- Lise Lunde Brennhagen - Kjeringe i snødrevet
- Salve Austenå - Den kaldsteikte
- Slagr - Snirkel
- Hadeland Spellemannslag - Reinlender nr. 1
- Truls Ørpen - Bruremarsj
- Tarjei Romtveit - Torkjell Johnsson
- Filarfolket - Polska Till Ola Laingen
- Anders Stubberud - Vestgardingen
- Gjendine Slålien - I morgo ska' du få gifte deg
- Tindra - Alle må dø
- Knut & Nilsemann - Masurka fra Numedal
- Erling Kjøk - Sletmoen
- Østerdølenes Spellmannslag - Springleik etter Thorvald Tronsgård
- Karl Eldegard - Tikse, Kuratis og Krita
- Olav Heggland - Brureslag
- Knut Hamre - Håstadbørull
- Mari Boine Persen - Hvite Tyv
- Helene Høye + Mari Eggen - Med hud og hår
- Embrik Bergaplass - Rotnheims-Knut
- Lars Hjellbakk - Kvitraren
- Chateau Neuf - Nu er en dag fremliden
- Kristiane Lund - Sandsdalen
- Annbjørg Lien - Loki
- Arnsteins - Skomaker-anton
- Sinikka Langeland - Ramun unge
- Tormod Vasaasen + Tove - Fuglebænd Brovold - O Little Town of Bethlehem
- Utla - Botnfall
- Hilmar Alexandersen - Reinlendar
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 33.sats
- The Brazz Brothers og Vågå Spelemannslag - Springleik etter Trygve Aule
- Gunhild Tømmerås - Horpa
- Tor Wigenstad - Vals etter Nestgarden
- Jon Rosenlid - Hamburger
- Aage - Ens Grundstad - Mølledansen
- Anne Holth - Jomfruen gikk udi høien sal
- Per Hætta - Johan Jørgensen Sara
- Hauk Buen - Gaute Navardskard
- Amund Bjørgen og Bjørn Odde - Gamel-Bøa
- Nils Stubberud - Reiseslått fra Sigdal
- Egil Storbekken - Vals
- Egil Syversbråten - Skuslen
- Arne M. Sølvberg - Per-kretadalen, vals av Jon Rosenlid
- Gunnlaug Lien Myhr + Terje Isungset + Tor Egil Kreken - Koma guta liggji
- Daniel Sandén-Warg - Dolkaren
- Erik Bye - Ro se' ut og rugge se' inn
- Oppdal Spellmannslag - Polka med Støt
- Inger Lises Kvintett - Skredsvigs Galopp
- Knut Buen - Vesle-Signe
- Strengfolket - Pols Etter Lars Volløyhaug
- Hans - Gammaldansork Thorsås - Vals
- Tiriltunga - Bånsull
- Ingeborg Hungnes + Terje Venaas - Jeg gaar i tusind tanker
- Sevat Sataøen - Springar
- Petter A jr - Ork Røstad - Gärdstafräsen
- Valkyrien Allstars - Fyll mitt beger på ny
- Halvor Håkanes + Sinikka Langeland - Nøkken
- Geitungen - Bruraslag (etter Trygve Fuglestad)
- Anders Kjerland - Folkedalen
- Finn Sletten + Kristin Skaare + Stan Poplin + Susanne Lundeng - Gammel Masurka
- Nye Ringnesin - Storhallingen Ha's Fel-jakup + Småtte-jo
- Tom Willy Rustad - Holtrilen
- Stranda spelemannslag - Debutanten, Masurka
- Songlaget i BUL, Oslo + Wenche Bjørngaard - Langt inn på ville heii + Med Jesus vil eg fara
- Anne Hytta - Gangar etter Håvard Gibøen
- Kvarts - Polka
- Bjørn Aksdal - Leken Hans Smed-anders
- Reidun Horvei - Siri dale visen
- Andris A. Dahle - Låtten hass Knut nedi garden på Dale
- Tritulen - Eg ønskjer deg min ven
- Roar Vangen - Babylon Boogie
- Finn og Øyvind Vabø - Eg e' liten, eg, men eg vågar meg
- Hans W. Brimi - Nåvåsetermarsjen
- Vidar Lande - Brureslag etter Eivind D. Aakhus
- Jutullaget - Masurka
- Dordi Bergheim + Sigvart Fotland - Setervise
- Sturla Eide Sundli + Trond Åsmund Svenkerud - Bakrusen
- Hellik A Juveli - Halling
- Bodvar Moe + Jan Henrik Henriksen + Ove Larsen - Vals
- Frode Nyvold - Ole Høiland
- Bjørn Odde - Springleiken hennar Torø Grasdalsmoen
- Hallingdal Kraftlag - Håttenlåtten
- Mikkjel Kåvenes - Fille-Vern
- Lars-Ánte Kuhmunen - Eallima Lihkastagat
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Polka Etter Finn Lund
- Frode Fjellheim + Hans Fredrik Jacobsen + Snorre (slagverk Bjerck + Tone Hulbækmo + Toneheim Kammerkor - Mitt håp og trøst
- Torleiv H Bjørgum - Seks Stevtonar
- Per Sæmund Bjørkum - Springleik på Solungstille
- Ulens Kvintett - Gjensynsglede
- Hallgrim Berg - Skørin
- Sigbjørn Bernhoft Osa - Fenta
- Botolf J. Maurseth - Springar
- Leif Aasane - Tovil Runningen, springar
- Camilla Granlien - Ei vårnattvise
- Moldestad - Mjølnes - Høgemo - Hamborgar
- Birger Liahagen + Knut Fauske - Reinlender
- Grindstuen Og Midtli - Ork - I siste liten
- Leif Thomasgård - Springar
- Streif - Hoss kom du yvi bekkjen
- Karoline Bergseth - Kulokk