Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
09.11.2017 • 7 t
- Ann-Cathrin Tessnes + Dag Gården + Knut Kjøk + Reidar Svare - I mårgå ska du få gifte de
- Sturla og Andreas - Bruremarsj
- Slåttakaran - Pariser
- Ola Narr - Zoppo
- Tollef Forberg - Håvard Gibøens minne
- Annbjørg Lien - Havs-Jans Polska
- Daniel Sandén-Warg - Frujorden
- Elias Akselsen og Hulda Johansen - Ola han gjeng seg
- Den Norske Strykekvartett - Kvartett for strykere nr. 1, A-dur: 2.sats
- Tindra - Lassekaren
- Elshan Mansurov + Hallvard T Bjørgum - Tello/nor
- Sondre Bratland - Sov du, vesle venen min
- Bjørn Arild Aksnes + Torill Aasegg + Villy Kvernmo - Vals
- Torleiv H. Bjørgum - Bestelanden
- Dalakopa - Rendalsreinlender nr. 1
- Sigmund Eikås - "Tita gol på Hamrasete"
- Gro Marie Svidal - Danse-Mari
- Ånon Egeland - Per Midtstigen - Vals etter Nærlieie
- Marit Gaup Eira - Májat Niillas Niillas Elle Máret
- Lars Underdal - Springar
- Dag Gården + Knut Kjøk + Reidar Svare - For tak og sleet
- Tom Willy Rustad + Willy Rustad - Emilie vals
- Agnes Buen Garnås + Knut Buen - Fanteguten
- Sør-Fron Spelemannslag - Åttetur
- Ola Brenno - Klunkelåtten
- Vidar Lande - Sordølen,gangar
- Jens A Myro - Storebråten
- Østerdølenes Spellmannslag - Reinlender etter Thorvald Tronsgård
- Øystein Ellefsen - Napparstubben
- Torbjørg Aas Gravalid - Høybøfjoshjellen
- Sven Nyhus - Når ponsen kjem
- Heimføingan - Reinlender'n Henn Ragnhild
- Kristian P. Åsmundstad - Beltevisa
- Tritulen - Hvor det blir godt
- Gunnlaug Lien Myhr + Inger Marie Lien + Øyvind Brabandt - Låtten åt Hauga
- Ulens kvintet - Reinlender etter Thorvald Tronsgård
- Bjørgulv Straume + Jan Erik Pettersen + Kirsten Bråten Berg + Svein Tindberg - Pilegrimen: 22.sats
- Det syng - Beltevisa
- Aslaug Kjelleberg, Hallvard Åkre, Gunnv - Stevleik
- Lars Skjervheim - Hei so dansa gjenta mi
- Susanne Lundeng - Polsdans frå Valberg
- Pål Skogum - Finn-Marte - springleik - opptak fra 1977
- Sigurd Brokke - Fanten med annonsering
- Grindstuen og Midtlis orkester - Ho Anna i Mo'om av Oddvar Nygaard
- Askerladden - Ingunn pols, Asle Tronrud
- Knut Buen - Gibøspringarar
- Nils Økland - Gå Nu Hen og Grav Din Grav
- Berit Opheim Versto - Hildo
- Marit Røe - Kulokk
- Odd Bakkerud - Sølve-Knut
- Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Lyarslåtten
- Tron Steffen Westberg - Pols etter Henning Trøen
- Dvergmål - Navne på mund
- Dalarna Femund spelmanslag - Luffarevisa
- Hallvard T. Bjørgum - Salmetone
- Helge Hysjulien - Hilsen til Oddvar Nygaard
- Per Bolstad - Springar
- Torgrim Sollid - Pols fra Stor-elvdal
- Steingrim Haukjem - Høgsetbenken
- Mari Boine - Maid Áiggot Muinna Eallin
- Tarjei Romtveit - Grinderud'n
- Tore Jørgen Rødølen - Springleik
- Toradertrioen - Lundkullarn
- Jon Faukstad - Mons Nerhole
- Hans W. Brimi - Gammel-Sjugurd
- Ove - Ork Bjørken - Signevalsen
- Stein Versto - Tyrielden
- Slinkombas - Hildalen/Knut Heddis Minne
- Hauk Buen - Skuldalsbruri
- Nye Ringnesin - Reinlender etter Ola Nystuen
- Truls Ørpen - Guro Heddeli
- Eivind Groven - Gamle Erik etter Olav R. Berge
- Botolf J. Maurseth - Springar
- Kenneth de Gala - Ramsen
- Unni Løvlid - Sov no små bonnj
- Annbjørg Lien - Vidvandre
- Sigdal spelemannslag - Springar etter Helge Reistad
- Nordafjells - Vals etter Halvard Bjørndalseter
- Øvrevoll Spelemannslag - Hungarian hussar songs
- Eli Børsheim - Den vetle guten i lie lurra
- Gunhild Tømmerås - Vals frå Herefoss
- Ingeborg Hungnes + Terje Venaas - Voggetone
- Vintermåne - Skunda deg du jenta
- Jakob Skogum - Halling etter Fant-Karl
- Bjørn Aksdal - Bysja, Bysja Bana
- Grindstuen Og Midtli - Ork - Polka
- Finn og Øyvind Vabø - 2 rudlar på nedstilt bass
- Øyunn Romtveit - Skomakarvisa
- Tindra - Jeg råde alle vil
- Andris A. Dahle - Andrishallingen
- Kristian P. Åsmundstad - Den gode kone ho hette Tore
- Magne Myhren - Fyken
- Kvarts - B-durvals etter Torger Iverstugun
- Kirsten Bråten Berg + Torleiv H Bjørgum - Runarvisa
- Torleiv Bolstad - Sjåheimen
- Synnøve S Bjørset - Semjarslåtten
- Geitungen - Reinlendar (etter Olav J.Bråtveit) og Fenteril (av Vidar Skrede)
- Strengfolket - Vals Etter Erik Husby
- Johannes Holsen - Hamborgar
- Over Stok Og Steen - Menuet
- Rudolf Lund - Skredderens Masurka
- Niko Valkeapää - Eallima cuovggasnai
- Agnes Buen Garnås - Agnus Dei
- Borgny Eide Talleraas - Springleik
- Leif Aasane - Nordlendingen, springar
- Tormod Hjermundrud - Lokstallspurven
- Andreas Aase - Halling
- Brekken Spellmannslag - Reinlender
- Sven Nyhus + Åshild Breie Nyhus - Åshilds Reinlender
- Ale Møller og Gunnar Stubseid - Skorsvikjen
- Knut Hamre - Springar
- Dalakopa - Galopp fra Østerdalen
- Nils Stubberud - Sigdals-springar
- Knut Buen - Springar fra Tinn og Tuddal
- - Komme, Komme Kyra!
- Nederlaget - Fjelltrall
- Sinikka Langeland - Lille Rosa
- Berit Opheim + Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Grautatvåro
- Fløyt-Fele-Draget - Vals
- Bjørn Turtums gammeldansorkester - Reinlender etter Erling Kjøk
- Ola Narr - Ti Bwa
- Marit Larsdatter Åsen - Kulokk
- Otto Furholt - Sordølen
- Arne M. Sølvberg - Sløkkjaren II
- Skrekk - Dei tvau versi ho Anee Kleppe song siste kvelden
- Jutullaget - Skotsk
- Hanne-Kari Bakke - Polka
- Hadeland Spellemannslag - Toves vals
- Sven Nyhus - Pols
- Øystein Romtveit - Den Blårondute
- Annbjørg Lien - Irianda
- Eilif Gundersen + Jørn Simenstad + Magnar Storbækken - Skræmelåt
- Trio Mediaeval - Nu sulen går ned
- Atle Lien Jenssen + Stein Villa - Gjeterguttens Blåmandag:Gjeterguttens skjenklåt (0128)
- Geir Botnen - Nr. 15 Bådnlåt , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Trispann - Lars linkerifot
- Per Sæmund Bjørkum - Springleikkule
- Bjørgulv Straume - Nystev - du vene straumsfjødd
- Vidar Lande - Bjønne-Pers springar
- Ulens Kvintett - Masurka Etter Johannes Langøygard
- Anfinn Øien + Dordi Bergheim - Hvad blev der liden tab paa tiden
- Aage - Ens Grundstad - Fjellbrura + Nordlandsmarsjen
- Tom Willy Rustad - Reinlender Etter Ola Haukjem
- Agnes Buen Garnås og Jan Garbarek - Margjit og Tergjei Risvollo
- Tiriltunga - I mine kåte ungdomsdagar
- Visdals Kvintett - Springleik etter Jakob Skogum
- Hallingdal Kraftlag - Vals I Humleli'n
- Tormod Vasaasen - Romedølingen
- Håkon Høgemo - Etterspel
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Trekk I Belgen
- Odd Bakkerud - Laus etter Gudbrand Østen
- Ragnhild Furholt - Till Till Tove
- Småviltlaget - Dimmisjonspols
- Einar Olav Larsen - Trio - Flaks fra Meråker
- Bodil Haug + Gunnlaug Lien Myhr + Inger Marie Lien + Liv Tanche-Larsen + Torill Stave - Ikødnet
- Leif Rygg og Knut Buen - Mosafinnspringar etter Per Berge
- Den Norske Strykekvartett - Kvartett for strykere nr. 1, A-dur: 3.sats
- Omholt, Egeland, Knudsen, Berge - Vals etter Harald Modalen
- Arne M. Sølvberg - Hamborgar etter Anders Reed
- Kristian P. Åsmundstad - Bukkehornlåt 2