Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
07.11.2017 • 7 t
- Dreng Ose - Gravbakken
- Andreas Utnem + Gjermund Larsen + Sondre Meisfjord - Brudemarsj
- Dalakopa - Reinlender med oppstemt ters
- Steingrim Haukjem - Gangar Etter Øystein Hovdestad
- Tarjei Romtveit - Geitongjen
- Jorun Marie Rypdal Kvernberg + Øyvind Sandum - Tidens løsen
- Knut & Nilsemann - Heldehopp
- Oskar Arentsen - Mannen og konen satte seg ned
- Tritulen - Hamborgarar etter Midtbø
- Sigdal spelemannslag - Vals etter Ole Kolsrudsaga
- Britt Pernille Frøholm og Irene Tillung - Knut Iver slåtten
- Grete Helgerød (Dirigent) + Oslo Kammerkor - Jesus lær du meg å bede
- Bodil Haug, Knut Aastad Bråten, Ole Aastad Bråten - Drankerhustruens klagesang
- Hallvard T. Bjørgum - Buseten
- Lars Skjervheim - Rekveen
- Christine Meyer + Stensgård & Midtliens Kvartett - Love me Tender
- Grindstuen og Midtlis orkester - Konkurrenten av Rikkar Skjelkvåle
- Ole O Rise - Pariser Etter Jo Nordigard
- Hallingdal Kraftlag - Edvards vals
- Gabriel Fliflet og Elvemot - Eg skulle
- Bjarne Øverbø - Ved Totaks strender
- Magne Myhren - Sòlve-knut
- Aaslaug Eggen - I morgo ska' du få gifte de'
- Sturla Eide - Springleik nr 9 etter Elling Holstad
- Berit Opheim + Håkon Høgemo + Karl Seglem + Terje Isungset + Utla - Myr
- Trygve Bolstad - Bustebakkin
- Arne Bjørndal - Ein golo gut
- Geitungen - Gudmundsdansen
- Torleiv H. Bjørgum - Rammeslått 2
- Brekken Spellmannslag - I Kvart Slag
- Leif Thomasgård - Springar
- Odd Bakkerud - Prestegangaren
- Eilif Gundersen - Dæ Æ so Lite te Kakurug
- Sver - Matnøa, hoppvals etter Steingrim Loe
- Per Anders Buen Garnås - Steinars minne, gangar av Eivind Mo
- Visdals Kvintett - Galopp etter Ragnar Vang
- Nils Stubberud - Raumyrlåtten
- Tormod Vasaasen - Ol-mazurka
- Knut Hamre - Bruraslått
- Nordafjells - Klarinettpolka
- Aage - Ens Grundstad + Jytte Karlsson - Sørlandsspringar med Trall
- Dreng Ose - Brureslag etter Eivind Åkhus
- Harald B. Knutsen - Fuggel'n
- Grindstuen Og Midtli - Ork - I Venabygd'n
- Sevat Sataøen - Brennheiten
- Olav Øyaland - Frå Tuddal til Tinn
- Hekla Stålstrenga - Folketonen
- Gunnlaug Lien Myhr - Sove, sove, liten ting
- Kristian P. Åsmundstad - Æilderdommen
- Ann-Cathrin Tessnes + Dag Gården + Knut Kjøk + Reidar Svare + Stormti - Huldré å 'n Eilland
- Liv Tanche-Larsen - Brurevers (0022) + Uppi bakken sto' (0028)
- Jutullaget - Femtiårsdagen
- Finn og Øyvind Vabø - Hamborgar
- Trio Mediaeval - Gjendines bådnlåt
- Torleiv H Bjørgum - Tveitåen
- Sigrid Moldestad - Springar etter "Bø-Mari"
- Sinikka Langeland - Kyndelsmesse
- Øyvind Skogum - Bessleiken - springleik - opptak fra 1967
- Sylvarnes/vangen - Rundt & Rundt
- Laurits Tangen - Reinlender
- Tora Raknes - Falkvor Lommansson
- Tiriltunga - Skripalåtten
- Håkon Høgemo - Rosa
- Five Men in a Boat - La Novio
- Vigdis Larsen - Minnas den dagen
- Tilja - Springar
- Tritulen - Jag gick mig ut
- Heidi Løvlund - Kivlemøyane
- Ola Narr - Birdveigs Dansesko
- Ola Grihamar - Springar etter Ivar Ringestad
- Gunnar Stubseid - Gangar etter Tarkjell Aslaksson Austad
- Over Stok Og Steen - Gammel Vals fra Solør, Etter Captain Nordgren
- Unni Boksasp - Kysja roa
- Stein Versto - Kvelding
- Øystein Ellefsen - Vårlengt
- Moasveen's Kvartett med venner - Hambo eter Birger Flostrand
- Knut Buen - Kjønnbergen
- Ulens Kvintett - Postfører Lie (lært av) Wigenstad, Tor
- Leif Aasane - Skeimakeren, springar etter Ole Nærlieie
- Tom Willy Rustad + Willy Rustad - Reinlendar
- Knut Buen + Kåre Nordstoga - Tjønneblomen
- Egil Storbekken + Tusseladdorkester - Optimist med Freske Fraspark
- Torleiv Bolstad - Springaren
- Kim André Rysstad - Kjærleiksstev
- Torgeir Straand - Jens Amundsens minne
- Dalakopa - Vals åt Thuva og Anders
- Toradertrioen - Myhrbraatenpolka
- Ingvill Marit Buen Garnås & Jon Anders Halvorsen - Gjev eg var der
- Oppdal Spellmannslag - Vikamarsj nr. 3
- Truls Ørpen - Sortebergen
- Agnes Buen Garnås - Et sognebud
- Annbjørg Lien - Galadriel
- Oddemann Haugen - Dans på Låven
- Einar Olav Larsen + Vegar Vårdal - Seierstadhopsa (A)
- Valkyrien Allstars - Alli meir
- Reidun Horvei - Morgo skal du få gifte deg
- Kirsten Bråten Berg - Det er den første julenatt
- Arne M. Sølvberg - Storhallingen
- Susanne Lundeng - Halling
- Pål Skogum - Galn-kari
- Embrik Bergaplass - Inkji sutra eg, springar
- The Brazz Brothers og Vågå Spelemannslag - Purketjønna
- Streif - Rendølen
- Hauk Buen - Fossegrimen
- Bendik Hofseth + Stian Carstensen - Kutrall fra Eikesdal
- Sven Nyhus - Storbrekkingen
- Jon Faukstad - Vil du være vennen min
- Folque - Sjugur og trollbrura
- Geir Botnen - Nr. 7 Bådnlåt , fra 19 Norske folkeviser, op. 66 (utdrag)
- Vidar Lande - Frøyrakjen III
- Bukkene Bruse - Høljeplassen
- Tre Begrædelige Piger - Vinterliv: Hender
- Olav Heggland - Fossegrimen
- Botolf J. Maurseth - Vals
- Stranda spelemannslag - Galopp
- Småviltlaget - Leken Hinnes Lusia Mølmann
- Sven Elling Nordalen - Reinlender
- Carlos Zamata Quispe + Mari Boine - Eco
- Torbjørg Aas Gravalid - Floketjønn
- Helene Høye + Mari Eggen - Kveinnknurrar'n
- Thorleif Stave - Hoppar'n
- Sigurd Brokke - Bestelanden
- John Ole Morken - Bruras bruremarsj
- Stensgård & Midtliens Kvartett - Larsstuggulåten (etter Lars Brendtrø)
- Magne Myhren - Springar frå Ål
- Frode Nyvold - En Venn
- Frigg - Mäenpään Heikin Valssi
- Johannes Langøygard - Munnharpevals
- Nils Stubberud - Elgskyttaren
- Knut Buen - Trollhallingen
- Andris A. Dahle - Springar
- Heimføingan - På Flyttefot
- Sinikka Langeland - Riselin og Medervald
- Arne Moe Vindedal + Håkon Høgemo + Stein Inge Brækhus - Springar
- Arne Moslåtten + Torill Stave - Brurevise
- Nye Ringnesin - Ungdom på 60
- Orleysa - Dei myrke augon
- Laila Yrvum - Tora
- Slinkombas - Huldreslått
- Svevnlaus - Steien. Springar etter Anders Steie
- Glåmos Spellmannslag - Vals
- Bjørn Odde - Skjellbergjin
- Atle Lien Jenssen - Huldremelodi
- Per Brenden - Firetur etter Ivar Bråtå
- Askerladden - Skumringspols, I. Bjørgo
- Øyonn Groven Myhren - Turid
- Annbjørg Lien - Astra
- Håkon Asheim - Krulla ulla Per
- Kristian P. Åsmundstad - Katta satt oppå takje
- Sturla Eide Sundli + Trond Åsmund Svenkerud - Hass Jonas
- Utla - Høl'n
- Ånon Egeland - Min hodepute
- Berit Opheim + Oslo Kammerkor + Sondre Bratland - Jeg ser deg du guds lam
- Fliflet / Hamre Energiforsyning - Eg elsker Bergen
- Otto Furholt - Gangar frå Setesdal
- Edgar - Ork Heringstad - Tusskjærringlåten
- Voss Spelemannslag - Ola Bakar
- Olav Moe - Hengsleslåtten
- Bjørgulv Straume + Kirsten Bråten Berg + Kouame Sereba + Solo Cissokho - Tveitåen / Djatto
- Hallingdal Kraftlag - Vals I Vellinga