Landet rundt
Folkemusikk fra hele landet.
Landet rundt
19.04.2023 • 12 t
- Oppdal Spellmannslag - Bansull bruka i Oppdal
- Kirsten Bråten Berg - No vi mi kvee å hav dæ gama
- Anne Gravir Klykken + Jon Solberg - Et ønske
- Arne M. Sølvberg - Strodalsvalsen etter Magne Maurset
- Thorleif Stave - Våadn, våadn, gamal laus
- Ingvar Hegge - Farande fant
- Drevja Spelmannslag - Vals II
- Mikkjel Kåvenes - Fanten
- Buen og Svendsruds kvartett - Skotsk reel og militærmarsj etter Asmund Buen
- Leif Rygg - Von
- Margit Myhr - Krist give jeg var der
- Torill Aasegg - Springdans etter Ole Langmoen
- Tanabreddens Ungdom - Rái'ko
- Geir Egil Larsen + Ståle Larsen - Springar Etter Harald Gilland
- Lina Holte - Bordstabelen
- Benedicte Maurseth + Nils Økland + Sigbjørn Apeland - Røven
- Toradertrioen - Lundkullarn
- Karl Persson - Seiso kun seinä
- Ánte Mikkel Gaup - Øistein Hanssen
- Sven Nyhus Sekstett - Reinlender i Det Norske hus
- Asle Hansen - Kulkuri poikana Maailmalla
- Jon Faukstad + Per Sæmund Bjørkum - Lyaren
- Gunhild Tømmerås - Gravferdssalme
- Arild Jensen + Audun Haugeplass + Bjørn Kåre Odde + Erik Normann Sannes Aanonsen + Inger Marie Lien Rust + Kaja Fjellberg Pettersen + Sunniva Sofie Christensen - Fjellvise
- Laget Hass Krestafer - Pols ette' Hennning Trøen
- Jorun Marie Kvernberg - Reinlender
- Torleiv Bolstad - Lyarslått på nedstilt bass
- Guro Kvifte Nesheim + Mats Edén - Kursdreperen
- Anders Erik Røine + Jon Anders Halvorsen - Liti kjersti
- Unni Løvlid - Saa glad som jeg til senge gaa
- Leif Aasane - Belarguten
- Sinikka Langeland - Gamle verden
- Drevja Spellmannslag - Reinlender
- Daniel Sandén-Warg - Faremoen
- Knut Buen - Springar
- Hilde Bjørkum + Sigmund Eikås - Dar låg ein mann opp i garda
- Håvard Svendsruds trio og kvintett - Spellemannsvals
- Johan Elgshøen - Vals
- Susanne Lundeng - Kneppaslåtten nedt. av Henry Dokmo
- Jorun Marie Rypdal Kvernberg + Øyvind Sandum - Lirekasseslåtten (etter Ole Veltå)
- Kjetil Løndal - Bægjuven
- Knut Hamre - Rull etter Eirik Selland
- Odd Bakkerud - Godversdagen
- Pål Skogum - Malekaken, halling
- Nordnorsk Visegruppe - Sangen om fattigfolks lærdommer
- Sven Nyhus - Per Persa-leken, pols
- Tiriltunga - Vesle-Kari Rud
- Berit Opheim Versto - Ein golo gut
- Vidar Lande - Vals
- Folk fra Follo + Marianne Tomasgård + Åsmund Reistad - Gallopp fra Enebakk etter Christian Mærli
- Sturla Eide Sundli - Vals etter Jostein Rise
- Sven Nyhus Kvartett - Hematt fra gruvom
- Tone Hulbækmo - Kåmmå no
- Gard Nergaard - Hei, så lett på den eine foden
- Hauk Buen - Fossegrimen
- Erlend Apneseth - Til Poeten
- Ullensaker Spelemannslag - Snekker'n, masurka
- Øyvind Skogum - Gamel-Husin, springleik
- Dr. Larsen - Ola Nordmo-valsen
- Slinkombas - Bruremarsj frå Sirdal
- Ingvill Marit Buen Garnås - Den bakvendte visa
- Hornindal Spelemannslag + Spelemannslaget Fjelljom - Vals etter Jon Blakset
- Håvard Svendsrud - Vals til Vilde
- Felejinten - Rundtom nr. 2
- Johan A Andersen - Snjirrun Máre
- Småviltlaget - Leken hinnes Lusia Mølmann
- Johannes Dahle - Grimeliden, springar etter Hans Fykerud
- Osterøy Spel- og Dansarlag - Seniorane - Muraren
- AskerLadden - Mot Lysere Tider
- Utspring + Vasaasen, Lillebror - Springdans nr 2 etter Christian Horne
- Adjágas - Suvvi Ljat
- Tron Steffen Westberg - Bortover all vei
- Anne Kari Hårnes + Ivar Anton Waagaard + Kjetil Bjerkestrand + Sigmund Groven - Snø og granskog
- Silje Solberg - Litle i byttet
- Kirsten Bråten Berg - Eg plukka blomkransa med eg gjætte
- Steingrim Haukjem - Veneflamma
- Ole Bjarnes - Litjvalsen
- Arnsteins + Olav Indal - Veteranreinlender
- Bjørn Turtum - Gammeldansork - Vals etter Martin Loe
- Sigurd Brokke - Fiskaren
- Per Anders Buen Garnås - Førnesbrunen
- Voss Spelemannslag - Ellens polka
- Hilde Kirkebøen - Sumbrein
- Rusk - Din sol går bort
- Solheims Spellmannslag - Fustvassværingen
- Per Midtstigen + Ånon Egeland - Masurka etter Georg Brobakken
- Arve Moen Bergset - I dag kjem det bod
- Einar Mjølsnes - Gudvangen
- Knut Myrann - Frå Numedal til Tinn
- Harald Fylken - Springar
- Susanne Lundeng - Reinlender e. Børre Holmstad
- Nordafjells - Fabian
- Eivind Norheim Tverrås - Sulli lulli låte
- Alfred Maurstad - Reinlender frå Nordfjord
- Ulf-Arne Johannessen - Kåte-Reiar
- Atle Lien Jenssen - Oksvolen, etter Olav Skaslien
- Edvard Ruud - Kysje roe bånegull
- Unni Boksasp Ensemble - Hulderlokk
- Glima - Kopthusen
- Bjarte Øvrebø + Indre Sunnfjord Spelemannslag - Brureslått etter Sigfred Øvrebø
- Otto Furholt - Gauslåen, gangar
- Toradertrioen - Polsen hass Torgeir
- Malm Trekkspillklubb - Hambo till Ulla-Britt
- Flukt - Flisa
- Bente Midtsveen - Friske toner
- Daniel Sandén-Warg - Uppstaden
- Lars-Ingar Meyer Fjeld - Fossegrimen
- Anders Viken - Huldresølvet
- Ingunn Bjørgo - Pols etter Ola Elven
- Jørn Halbakken - Polsk
- John André Eira - Bikkun Ánne Márjá
- Torleiv H. Bjørgum - Fire stevtoner
- Hilde Sørnæs + Patrik Andersson + Vegar Vårdal - Seksril frå Sandsvær II
- Eid spelemannslag - Gamal masurka
- Pål Bratås - Brudevals til Gro og Ole Johnny
- Bjørn Jacobsen + Erling Eriksen + Jan Bøler - Kom skal vi danse
- Berit Nordland - Per Hætta
- Fribo - The Wife She Brewed It
- Elfi Sverdrup + Karolina Westling + Rikke Christine Roseng + Tone Juve + Tone Krohn - Takkesalme etter Josefine Gåsholt, Kodal
- Rolf K. Seldal - Marsj no. 6
- Truls Ørpen - Halling - etter Gamle-Kleven
- Gustav Kåterud - En sangstubb
- Ulda + Ulla Pirttijärvi - Oarbbes duoddarat (Orphan Mountains)
- Kåre Taraldsen's Spelemannslag - Gammel polka (Hoppvals) fra Gauldal, etter Ola Jørgensen
- Anne Gravir Klykken - Troldkjerringas bånsull
- Leif Rygg - Kristi Hovden, gangar
- Tindra - Jig og du
- Harald Modalen - Galopp
- Britt Pernille Frøholm - Springar etter Jon Bolstad
- Annbjørg Lien - St.thomasklokkene på Filefjell
- Guro Evensen - Og om jeg gjenkommer og lever den dag
- Andreas Ulvo + Morten Barrikmo Engebretsen + Åshild Vetrhus - Her kjem me dine arme små
- Eivind Mo - Vestlandsgangar
- Åsne Valland Nordli - Nu ser vi solens glans
- Ford Ann-Turi + Ford Folk - Folaheftvisa
- Over Stok og Steen - Vals
- Fossegrimen - Leken hass Jan Iver
- Kirsten Bråten Berg - Stevet 'ass Olav Skore
- Knut Buen - Filleveren
- Knut Hamre - Springar etter Trygve Hæve
- Margit Tveito Gunhildgard - Masurka
- Fra de mollstemte skoger - En forbannelse (og litt tel)
- Ståle Paulsen + Tradisjonskvintetten - A-duringsvalsen
- Anders Thunell + Olav Luksengård Mjelva - Reinlenderhalling efter Christoffer Tholsson
- Hauk Buen - Høyvêrsdagen, springar (1986)
- Sigurd S. Eldegard - Halling
- Odd Bakkerud - Perigarden
- Østerdølenes Spellmannslag - Reinlender
- Susanne Lundeng - Edvard Nilso-slåtten e. Paul og Henning Strøm
- Harald Gullikstad - Pols etter Henrik Mølmann
- Magne Manheim - Lars Målar
- Åse Teigland - Springar etter Severin Kjerland
- Birgit Lund - Farvel til Setesdal
- Thorstein Skarning - Skarnings masurka
- Selbu felebyggerlag - Pols etter Einar Valøen
- Bergmannskvintetten - Skotske
- Ulens Kvintett - Skinnbroka
- Astri Skarpengland - Gjetegutten Truls
- Øyunn Romtveit - Tre nystev
- Arne M. Sølvberg - Springar
- Leif Aasane - Nisin, springar
- Hans Fredrik Jacobsen - Grom
- Hans Tøgersen Haugen - Polsdans etter Tøger Haugen
- Vidar Lande - Soteroen
- Tor H. Homleid - Springar etter Hans Homleid
- Anders Kjerland - Lett på tå
- Berit Lurdalen + Erik Strysse + Jorun Lid + Knut Hotvedt + Vidar Rogstad - Hoværingen
- Håvard Svendsrud ensemble - Susanna
- Roald Johansen Trio - Jumpa
- Glåmos Spellmannslag - Feragenvalsen
- Lars Holm - Gledessprederen, vals
- Finn Vabø - 2 rudlar på nedstilt bass
- Kristian Øvrevollseie - Rotneims-Knut, halling
- Lars Holø - Førespel og springleik
- Julie Alapnes - Leven!
- Rauma Spelmannslag - Rallaren frå Gävle
- Gudmund Manheim - Guro Heddeli
- Knut M. Sandal + Terje Rune Vie - Gå-låt, bruremarsj
- Raabygg - Trippar etter Georg Brobakken
- Fløyt-Fele-Draget - Vals
- Hilmar Alexandersen - Vals frå Innherred
- Andreas Bjørkås - Sprenglek
- Folldal Spellmannslag - Springleik etter Lars Tuvan
- Gard Nergaard - Melevitt etter Ånen Heggland
- Per Anders Buen Garnås - Høgsetbenken
- Torbjørg Olsdotter Berge - Et lidet Barn saa lysteligt
- Einar Henning Smebye - Galopp
- Mattias Bismo - Mazurka etter Rikkar Skjelkvåle
- Anders P Bongo - Fire Máhtte
- Johanne Flottorp + Åsmund Solberg - Klunkaren
- Ingvill Marit Buen Garnås - Solbøner
- Fridtjof Erneshagen - Kristi Hovden
- Eilif Gundersen - Kuselyftes / Der spratt ei glo
- Nye Ringnesin - Felgniar'n
- Bjørnar Seppola + Elin Brandvoll Seppola + Väinö Nilssen - Eteln palmu on kaunis puu
- Annar Gjelten + Brekken Spellmannslag - Koral fra Aursunden
- Veggpryden - Slengærn
- Lars Skjervheim - Rekveen, rull etter Nils Rekve
- Erik Tronrud + Karl Andersen - På musejakt
- Toneheim-seminaret 1984 - deltakere ved - Sulhusgubbens reinlender
- Nordnorsk Visegruppe - Lite bane
- Geir Egil Larsen - Visetone Etter Hilmar Alexandersen
- Bjarne Herrefoss - Fjellrosa
- Malmin - Her er min heim / Vals etter Ivar Melheim
- Agder folkemusikklag - Trippar etter Emmanuel Lauen
- Rune Martinsen - Møller'ns reinlender
- Honndalstausene - Vals
- Spelemannslaget Dåm Og Drag - Den han Peder Tralla
- Arvid Engegård + Håvard Svendsrud + Svein Haugen - Et farvel, vals
- Geitungen - Springar
- Brita Bratland - Å så ven ein gut, slåttestev
- Malin Victoria Alander - Utanfor
- Arne Anderdal + Jo-Asgeir Lie - Reinlender etter Martin Opheim
- Sør-Fron spelmannslag - Reinlender etter Erik Bjørke
- Susanne Lundeng - Brurmarsj e. Kristian Johansen
- Sigurd Brokke - Munnharpeslått etter Knut E. Brokke
- Gunnar Dahle - Fossekallen, springar
- Nils Olsen Kvamme - Ein Karl-vals
- Østfolk - Tordivelen
- Kristian P. Åsmundstad - Bukkerhornlåt II
- Torgeir Vassvik - Orca - Angel Dust
- Kviven duo - Det evige lys
- Hauk Buen - Veneflamma
- Alexander Aga Røynstrand - Håstabøgangar
- Einar Reinton - Huldreslått, springar
- Grindstuen og Midtlis - Orkester - Vals
- Inga Juuso + Kjetil Dalland + Patrick Shaw Iversen + Roger Ludvigsen - Elle Sunná
- Egil Urvolds Gammeldansgjeng - Polskdans fra Innherred
- Talleiv Røysland - Haslebuskane, springar
- Kirsten Bråten Berg + Lajla Renate Buer Storli - Bia Bia lite bån / Syrgjespel
- Per Midtstigen + Ånon Egeland - Visetone frå Søndeled
- Arne Nordskaug + Sven Nyhus - Pols
- Ingrid Storlimo + Ronny Kjøsen - En song om det gjømte
- Britt Elise Skram - Fraser vals
- Familien Skuggerud - Polka nr. 2
- Daniel Sandén-Warg - Munnharpeslåtten
- Knut Buen - Kivlemøyane (II)
- Anders Kjerlands kvartett - Valsen hans Arnfinn
- Kvedarkvintetten - Fetadans
- Karoline Berg - I kveill je glømte kubben å veilte
- Nils Rognrygg - Polsdans
- Nils Økland + Ole-Henrik Moe - Solformørkelse - Steinsfjellet 11. August 99
- Jens Amundsen - Tjugedalaren, springar - etter Myllarguten
- Siri Dyvik + Vegar Vårdal - Kompanidansen frå Fana
- Gunnlaug Lien Myhr - E sette me på sullarkrakk
- Olav Moe - Springar etter Torstein Sveinson Hegge
- Susendalingan - Sørgårdgubben etter Torgeir Larsen
- Bjørn Aksdal - Sprenglek
- Sigmund Groven - Bruremarsj frå Seljord
- Knut Hamre - Bånsull etter Anna Skeie
- Arnt Haugen + Ingolf Sunde - Låvedans, vals fra 1928
- Oline Sofie Bakkom - Halling-potpurri
- Annel Nieiddat - Vilbeallai
- Magnhild Havdal Almhjell - Sulla lulla bana
- Tiriltunga - Sit ikkje sturen / Bruremarsj
- Halldor Meland - Spelar-Guro
- Gro Heddi Brokke - Liksom angen av eplehagar, nystev
- Sigurd Frogner - Rjukanfossen, springar
- Sunnmøre spelemannslag - Nu rinder solen op
- Ingvild Blæsterdalen Trio - Plan B
- Rasmus Kjorstad - Springleik etter Storodden 1
- Helene Waage + Ragnhild Furholt - Et er nødig
- Tone Krohn - Jeg holder ditt hode
- Britt Pernille Frøholm + Irene Tillung - Springar etter Jon Bolstad
- Knut Myrann - Sindroen, gangar
- Eli Storbekken - Det er den største dårlighet
- Ståle Paulsen - Pols
- Mari Ormberg - Homslien
- Liv Runesdatter - Hellig Ånd, o himmellue
- Arne Bjørndal - Bruremarsj etter Ola Mosafinn
- Truls Ørpen - Springar frå Krødsherad
- Tom Willy Rustad - Lørdag aften
- Susanne Lundeng - Kjære livet
- Slåttakaran - Vals, etter Ole Andersen Enmo
- Kjetil Løndal - Jåle-Ragnhild, springar
- Skjerpehaugen - Masurka etter Ola Tistel
- Spelemannslaget De frilynde - Gammel reinlender etter Anton Norskaug
- Jørgen Jensvoll - Pols
- Berit Nordland - Biehtáras Ánne
- Olav P. Hjelvik + Romsdal Spelemannslag - Vårliv polka etter Petter L. Rypdal
- Johannes Dahle - Springar etter Gamle-Hans Fykerud
- Silje Solberg - Halling etter Lars Rongved (No.1)
- Vidar Lande - Eivind G. Frøyraks minne
- Odd Bakkerud - Skøren
- Torill Aasegg - Drivar'n
- Ferdafolk + Ingunn Linge Valdal + Knut Ivar Bøe - Myra's Jig + The Blackthorn Stick
- Elias Akselsen - Snart er du gammel
- Arne Olsen - Førespel / Halling etter Gudbrand Skjellerud
- Per Anders Buen Garnås - Gangar etter Svein Løndal
- Arne M. Sølvberg - Springaren hass Samuel
- Hallingdal Kraftlag - Bråkjekken
- Nikolai Evensen - Masurka
- John André Eira - Bikku Lávre
- Slinkombas - Slinkombas
- Anne Hytta - Sandsdalspringar
- Sigrid Moldestad - Vaatedalen
- Åsmund Reistad - Birk
- Haldor Røyne - Purkekragin
- Bodvar Moe + Jan Henrik Henriksen + Ove Larsen - Reinlender
- Narve Suul + Ola Suul + Tørge Suul - Gropen på basa, vals
- EmArcy + Leiv Solberg + Øyonn Groven Myhren - Grisilla og Kong Ridder
- Alfred Maurstad - Gamle-Nesen, springar frå Nordfjord
- Skråkk - Til sæters
- Arne Røine - I Olebu-tjedn
- Nils-Aslak Valkeapää - Sula gedggiid son logadii
- Arild Hoksnes + Helge Husby - Gråva-mazurka
- Hauk Buen - Tåkatind, gangar av Johannes K. Dahle (1970)
- Spelemannslaget Fjelljom - Brureslått etter Anders Reed
- Annbjørg Lien - Cantabile
- Toradertrioen - Vals frå Lom
- Ålesund Spelemannslag - Nordfjordvalsen