Buorre iđit, Sápmi
30. mars
Kommer i morgen
I dag
29.mars
1 t
I går
28.mars
1 t
Onsdag
27.03.2024
3 t
Tirsdag
26.03.2024
3 t
Mandag
25.03.2024
3 t
Søndag
24.03.2024
2 t
23. mars
23.03.2024
2 t
22. mars
22.03.2024
3 t
21. mars
21.03.2024
3 t
20. mars
20.03.2024
3 t
19. mars
19.03.2024
3 t
18. mars
18.03.2024
3 t
17. mars
17.03.2024
2 t
16. mars
16.03.2024
2 t
15. mars
15.03.2024
3 t
14. mars
14.03.2024
3 t
13. mars
13.03.2024
3 t
12. mars
12.03.2024
3 t
11. mars
11.03.2024
3 t
24. mai 2023
24.05.2023 • 3 t
- Ohcejotnjálmmis lea ikte álgán guovttebeaivásaš seminára Deanučázádaga vuoigatvuođain. Olu sáhka sámi vuoigatvuođain. - Govaiguin 40 jagi badjil, de čájehit dekoloniserema ja revitaliserema sámis, 40 jagi badjil. - Otne čiekčá ovtta Norgga buoremus joavkkuid vuostá, cupa čiekčamis, gullat su vuordámušaid birra. - Fállat maŋimuš ođđasiid sámis. Gulat maid dálkedieđuid.
- Sofia Jannok - Árvas
- Johan Mikkel Utsi - SamiCowboys
- Gájanas - Vuolgge muinna
- Hilda & Viddas Sønner + Hilda Vuolab - Luondo ibmašat
- Nils Mikael Hætta Hansen - Geasseijas
- Lars-Eric Oscar Åhrén - Ohoj ohoj
- Mari Boine - Čuvges Vuovttat, Duođalaš Čalbmi
- Elin Kåven - Váimmu cuovga
- John Arvid Johnskareng - Manne don mu niegus leat
- Ailu Valle - Suga Suga
- Katarina Barruk - Gïjđđa
- Máret - Du salas
- Maxida Märak & Downhill Bluegrass Band - NikeSunnas joik
- Ánnásuolo - Idja
- KEiiNO - Ritma
- Per Tor Turi - Árválusat
- Deatnogátte Nuorat - Dološ muittut
- Jon Henrik Fjällgren - The Avatar
- Jan Ole Hermansen - Beazánskáidi
- Jenna Rasmus Pulk - Máilbmi Doarggista
- Ulla Pirttijärvi - Jearrat biekkas (Questions in the wind)
- Leagus + Nordnorsk Jazzensemble - Mykorrhyza
- Máddji - Stállu
- Orbina - Láhttu / Tracks
- ISÁK - Issát
- Intrigue - Girdilin
- Gisle Soleng - Boađi Boađi
Medvirkende
- Gjest:
- Ánne Sire Länsman
- Gjest:
- Dag Andreas Balto
- Gjest:
- Jorunn Eikjok
- Programleder:
- Kjell Are Guttorm
- Programleder:
- Line Alette Bjørnback Varsi
- Programleder:
- Marianne Ketola
- Reporter:
- Susanna Guttorm